Reklama

Inwestycja w Kolbuszowej Dolnej warta blisko 24 mln zł. Na jakim etapie są prace? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - To znaczące przedsięwzięcie dla gminy Kolbuszowa - podkreśla kolbuszowski samorząd. Na jakim etapie są prace?

Postępują prace przy rozbudowie oczyszczalni ścieków w Kolbuszowej Dolnej, które rozpoczęły się w marcu 2022 roku. Obecnie wykonywany jest drugi ciąg technologiczny, a zakończenie jego budowy zaplanowane jest na koniec listopada 2022 roku.

Powstają nowe obiekty: reaktor biologiczny, osadniki wtórne, kontenerowa stacja zlewna, budynek mikrosita, komora tlenowej stabilizacji osadu oraz stacja pix. W następnym etapie realizacji inwestycji wykonawca przystąpi do modernizacji już istniejącego ciągu technologicznego. W planach przebudowa i remont budynków technicznych. Zagospodarowany zostanie również teren oczyszczalni.

 

- To znaczące przedsięwzięcie dla gminy Kolbuszowa, które dostosuje istniejącą oczyszczalnię do przyjęcia większej ilości ścieków komunalnych. Zwiększy przepustowość ścieków z 3600 m3/d do 5500 m3/d, co pozwoli na wydajniejszą pracę. Modernizacja poza korzyściami ekologicznymi pozwoli również na dalszą rozbudowę sieci kanalizacji

- podkreślają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

 

Koszt przedsięwzięcia to kwota prawie 24 mln zł, z czego ok. 10 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Planowany termin zakończenia prac to koniec sierpnia 2023 roku. Inwestycja realizowana jest przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy