Reklama

Oddział rehabilitacji leczniczej w szpitalu w Kolbuszowej do wygaszenia. Co powstanie w jego miejscu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Oddział rehabilitacji leczniczej w szpitalu w Kolbuszowej do wygaszenia. Co powstanie w jego miejscu? - Zdjęcie główne

W szpitalu w Kolbuszowej kolejne zmiany. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Szykują się zmiany w kolbuszowskim szpitalu. Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ w Kolbuszowej, zapewnia, że będą one pozytywne dla mieszkańców naszego powiatu. Co planuje szef lecznicy?

Po zamknięciu oddziału dziecięcego i zawieszeniu oddziału wewnętrznego w planie jest wygaszenie oddziału rehabilitacji leczniczej. To właśnie tam pacjenci m.in. po leczeniu operacyjnym czy chorobach przewlekłych, powodujących niesprawność ruchową, przebywają średnio przez trzy tygodnie.

Obłożenie oddziału to 20 łóżek, które głównie zajmują osoby mieszkające poza powiatem kolbuszowskim. 

Zamiana na ośrodek rehabilitacji dziennej

Szef lecznicy ma w planie wygasić oddział, a w jego miejscu utworzyć ośrodek rehabilitacji dziennej, który będzie funkcjonował niezależnie od działu rehabilitacji ambulatoryjnej mieszczącego się na parterze budynku. 

- W naszej ocenie powyższa zmiana pozwoli na objęcie opieką medyczną większej liczby pacjentów, co istotne, z naszego powiatu. Na oddział przyjmowane są bowiem osoby z całego województwa i to do nich nasza lecznica musi dopłacać

- mówi Zbigniew Strzelczyk i dodaje:

-  Uważam, że ta zmiana będzie ze wszech miar korzystna, a przede wszystkim pozwoli na dalsze stabilne funkcjonowanie zakładu.

Po zmianie oddziału na dzienny pacjenci nie będą tam spędzać kilku dni i nocy, a jedynie będą dojeżdżać na rehabilitację. 

Petycja w obronie oddziału rehabilitacji

Do dyrekcji szpitala niedawno trafiła petycja z podpisami pacjentów w obronie oddziału rehabilitacji leczniczej. 

- Oczywiście zawsze znajdą się głosy sprzeciwu, co wynika ze świetnego poziomu świadczeń udzielanych na oddziale rehabilitacji leczniczej. Ale, co znamienne, petycję, która ma na celu zablokowanie ww. inicjatywny, podpisali pacjenci, spośród których tylko jeden okazał się mieszkańcem naszego powiatu

- zauważa dyrektor Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Kolbuszowej.

Zbigniew Strzelczyk: Nikt nie straci pracy

Plan jest taki, aby do końca lipca tego roku oddział w tej postaci, w której teraz funkcjonuje, został wygaszony. Pozostają jeszcze kwestie formalne jak zgłoszenie tego do NFZ, który rozpisze nowy konkurs na rehabilitację dzienną. Planowane zmiany muszą zatwierdzić jeszcze radni powiatowi, zmieniając status SP ZOZ Kolbuszowa. 


Dyrektor Zbigniew Strzelczyk zapewnia, że te zmiany nie będą niosły za sobą zwolnień.

 

- Plan reaktywacji oddziału wewnętrznego oraz otwarcie nowego ośrodka rehabilitacji dziennej pozwoli na zachowanie miejsc pracy całości personelu zatrudnionego na ww. oddziale, w tym także pielęgniarek

- mówi szef SP ZOZ Kolbuszowa. 

Rafał Śliż, rzecznik NFZ oddział Rzeszów, poinformował nas we wtorek (9 maja), że do funduszu na razie nie trafiły żadne oficjalne informacje dotyczące wygaszenia oddziału rehabilitacji leczniczej w szpitalu w Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy