Reklama

Reklama

Odcinkowy pomiar prędkości w Kolbuszowej Górnej działa?

Opublikowano: 7 września 2019 07:30
Autor:

Odcinkowy pomiar prędkości w Kolbuszowej Górnej działa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeszcze w marcu ten bat na kierowców został wyłączony w związku z rozpoczętą inwestycją drogową. Mowa o budowie tzw. małej obwodnicy Kolbuszowej, czyli łącznika drogi nr 9 z drogą wojewódzką na Sędziszów Młp.

Nasz Czytelnik ma jednak wątpliwości, czy na pewno odcinkowy pomiar jest nieaktywny. - Wciąż jest sporo osób, również na kolbuszowskich numerach rejestracyjnych, które przez Kolbuszową Górną przejeżdżają z prędkością 40 km/h. Może więc tylko puszczono w eter taką informację, żeby ludzi zmylić - zastanawia się mężczyzna. 

Co na to Generalna Inspekcja Transportu Drogowego. -  Urządzenie obecnie nie rejestruje wykroczeń - poinformowało nas końcem sierpnia Biuro Informacji i Promocji GITD. 

Nie znany jest również termin ponownego uruchomienia kamer. Kiedy jednak to nastąpi, zmianie ulegnie długość odcinka pomiarowego. Szczegółów na razie GITD nie podaje. 

Fotoradar w Widełce? 

Przedstawiciele inspekcji odnieśli się również do pytań dotyczących planowanych inwestycji w naszym regionie. Jeden z Czytelników poinformował nas o fotoradarze, który miałby powstać w Widełce w okolicach sklepu Jubilatka. Z kolei inna osoba, powołująca się na informacje przekazane od drogowców, wskazała nową lokalizację kolejnego odcinkowego pomiaru prędkości - od Nowej Dęby w kierunku Tarnobrzega. 

W obu przypadkach Biuro Informacji i Promocji GITD nie potwierdza, aby takie zadania miały być realizowane we wskazanych lokalizacjach.

Nowe urządzenia 

W planie jest natomiast realizacja przez inspekcję dużego, unijnego wniosku. Przewiduje on m.in. instalację 39 nowych urządzeń służących do odcinkowego pomiaru średniej prędkości pojazdów oraz 26 fotoradarów.

- Lokalizacje urządzeń, instalowanych w ramach nowego projektu, zostaną wytypowane po przeprowadzeniu analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, którą wykona na zlecenie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowy - dodają przedstawiciele GITD. 

Instalacje w nowych lokalizacjach powinny rozpocząć się w trzecim kwartale 2020 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -2

  świadomy

  A ****** i tak dalej będą jeździć 40 km/h i blokować ruch. Nawet gdyby fotoradar był włączony to i tak można jechać spokojnie 60 km/h uwzględniając minimalną tolerancję.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -0

  L

  Jak nie działa to czarny worek załozyć tak jak na znak i po temacie a nie w ***......lecą