Reklama

Odcinkowy pomiar prędkości stanie na DK9. Będzie ciągnął się od Cmolasu do Hadykówki. - Takie rozwiązania przynoszą efekty - mówi zarządca drogi [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Odcinkowy pomiar prędkości stanie na DK9. Będzie ciągnął się od Cmolasu do Hadykówki. - Takie rozwiązania przynoszą efekty - mówi zarządca drogi [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Nowy odcinkowy pomiar prędkości stanie na DK 9 w powiecie kolbuszowski. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nad DK9 jest zdecydowanie za dużo wypadków i kolizji. Aby temu zaradzić postanowiono postawić nowy odcinkowy pomiar prędkości w powiecie kolbuszowskim. Pomiar będzie kontrolował kierowców od Cmolasu do Hadykówki.

W drugiej połowie 2023 roku odcinkowy pomiar prędkości, jak informują przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, zostanie zamontowany w Nowej Dębie. Swój początek będzie miał od ul. ks. Łagockiego do ul. Korczaka.

Nad poprawą bezpieczeństwa kierowców czuwa odcinkowy pomiar prędkości, który od 2015 roku znajduje się w Kolbuszowej Górnej. W samym 2022 roku urządzenie to odnotowało 3 400 przekroczeń dozwolonej prędkości. W tym roku było to 150 (w styczniu) i 176 (w lutym).

 
 
Pierwsza bramka z kamerami mierzącymi średnią prędkość postawiona jest w Kolbuszowej Górnej obok Pogodnego Ronda. Druga bramownica znajduje się kilkaset metrów dalej, a dokładnie na krajowej "dziewiątce" obok sklepu Żabka w Kolbuszowej Górnej. Obowiązując prędkość na tym odcinku to 50 km/h. 
 
Przypomnijmy, że odcinkowy pomiar prędkości został skrócony o kilkaset metrów. Wcześniej lokalizacja jednej z bramownic była bliżej wjazdu do centrum miasta, w rejonie zjazdu w ul. Wiktora w Kolbuszowej. 
 
Opinie na temat zasadności odcinkowego pomiaru prędkości na drodze krajowej numer dziewięć w Kolbuszowej Górnej są różne. Jedni twierdzą, że odkąd bramownice z kamerami, zostały uruchomione nie ma w tym rejonie wypadków. Kierowcy jak i mieszkańcy podkreślają, że jest zdecydowanie bezpieczniej i odcinkowy pomiar spełnia swoją rolę. Drudzy mówią, że to maszynka do nabijania pieniędzy. Są też tacy, którzy nie rozumieją, po co pomiar w obszarze, gdzie są wysepki i chodniki po obydwu stronach DK9, które od drogi dzieli rów. 
 
Zarządcy drogi widzą w odcinkowym pomiarze same plusy. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników dróg, postanowiono, że drugi taki pomiar prędkości zostanie zainstalowany w powiecie kolbuszowskim. 
 
Odcinkowy pomiar prędkości będzie miał blisko 3 km długości. Jedna z bramownic stanie w Cmolasie (w pobliżu skrętu w ul. Piaskową), druga zostanie zainstalowana w pobliżu stadionu w Hadykówce. Taka decyzja zapadła we wtorek (28 marca). 
 
- Nowy odcinkowy pomiar prędkości na DK9 będzie eliminował kierowców, którzy jeżdżą za szybko i stwarzają olbrzymie niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu, tych zmotoryzowanych, jak i rowerzystów, czy pieszych
 
- wylicza zarządca drogi.
 
Nasza redakcja dowiedziała się, że nowy bat na kierowców, będzie gotowy do końca 2023 roku. Na wspomnianym odcinku będzie obowiązywała maksymalna prędkość do 50 km/h. 
 

AKTUALIZACJA:

Informujemy, że wiadomość o powstaniu nowego odcinkowego pomiaru prędkości była żartem z okazji Prima Aprilis (1 kwietnia). 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy