Reklama

Obchody 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Kolbuszowej. Pierwsza taka uroczystość po pandemii [PROGRAM]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przed nami kolejna, 13. rocznica katastrofy smoleńskiej. Uroczystości odbędą się również w Kolbuszowej w środę (12 kwietnia), dwa dni po rocznicy tych tragficznych zdarzeń.

Trzynaście lat temu, 10 kwietnia 2010 roku, w katastrofie samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym Lech Kaczyński, prezydent RP oraz jego małżonka Maria. Wśród ofiar był także generał Bronisław Kwiatkowski pochodzący z Mazurów (gmina Raniżów). 

Każdego roku w Kolbuszowej, jak w wielu innych miejscach w Polsce, organizowane są uroczystości upamiętniające te tragiczne wydarzenia. W trakcie pandemii koronawirusa były one bardzo skromne, i ograniczały się one do złożenia kwiatów. Jak będą wyglądały w tym roku:

Program obchodów rocznicy:

 • godz. 11.45 - zbiórka pocztów sztandarowych, delegacji i zaproszonych gości przy Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej (il. Janka Bytnara 2). 

 • godz. 12 - rozpoczęcie uroczystości
  - odegranie hymnu państwowego
  - przywitanie zaproszonych gości przed dyrektora ZST w Kolbuszowej
  - program artystyczny w wykonaniu uczniów ZST w Kolbuszowej
  - modlitwa za tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej
  - złożenie kwiatów przed pamiątkową tablicą ku czci ofiar katastrofy w Smoleńsku

 • godz. 13 - zakończenie uroczystości
 


Tablica, przed którą będą składane kwiaty, została odsłonięta w kwietniu 2014 roku na budynku Zespołu Szkół Technicznych. Jest ona poświęconą wszystkim, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Odsłoniła ją m.in. Krystyna Kwiatkowska, wdowa po gen. Bronisławie Kwiatkowskim. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy