Reklama

Te miejsca w Kolbuszowej przypominają o katastrofie smoleńskiej [FOTO - WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę (10 kwietnia) przypada jedenasta rocznica katastrofy smoleńskiej. Zginęło wówczas 98 osób, a wśród nich para prezydencka - Maria i Lech Kaczyńscy. O tym tragicznym wydarzeniu przypominają w Kolbuszowej dwa miejsca.

10 kwietnia 2010 r., polska delegacja leciała do Smoleńska, aby wziąć udział w obchodach Zbrodni Katyńskiej, oddając w ten sposób hołd tysiącom pomordowanym. Ich lot został przerwany. Katastrofy nikt nie przeżył.

 

- W powiecie kolbuszowskim pamięć o tych tragicznych wydarzeniach i ich ofiarach cały czas jest pielęgnowana

- mówi Barbara Żarkowska z działu promocji kolbuszowskiego starostwa.

W 2014 roku, na froncie budynku Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej, wmurowana została tablica pamiątkowa.

- Stała się ona symbolicznym miejscem, w którym rok rocznie wspominamy uczestników tragicznego lotu. Zawsze przedstawiciele polskiego parlamentu, samorządu powiatu kolbuszowskiego oraz gmin składają symboliczne wiązanki kwiatów, w ten sposób zapewniając o swojej pamięci

 - dodaje przedstawicielka starostwa.

W Kolbuszowej Dolnej im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej nazwano most. Taką decyzję podjęli radni miejscy 26 kwietnia 2012 roku. Na moście, każdego roku, stawianych jest tyle zniczy, ile osób zginęło 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy