Reklama

Nowy wóz za ponad milion złotych trafi do strażaków z OSP Dzikowiec. Gmina wybrała wykonawcę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Nowy wóz za ponad milion złotych trafi do strażaków z OSP Dzikowiec. Gmina wybrała wykonawcę - Zdjęcie główne

Sprawdzamy, kto zajmie się wykonaniem zamówienia oraz ile na ten cel przeznaczy gmina Dzikowiec. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ochotnicza Straż Pożarna w Dzikowcu niedługo wzbogaci się o fabrycznie nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Będzie on kosztował niewiele ponad 1 mln 200 tys. złotych. Ile na ten cel przeznaczy gmina z własnego budżetu? Sprawdzamy.

Jednostka ma otrzymać ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 drugiej kategorii (uterenowiony), ze zbiornikiem na wodę o pojemności 5000 litrów i autopompą o wydajności 4 tys. litrów na minutę. 

W ogłoszonym przez gminę przetargu, w wyznaczonym terminie, wpłynęła zaledwie jedna oferta - od firmy MotoTruck z Kielc. Samorząd planował przeznaczyć na realizację zamówienia 1 mln 150 tys. złotych (w tym 600 tys. zł z własnego budżetu).

14 kwietnia samorząd dokonał wyboru najkorzystniejszej, a zarazem jedynej, oferty. Firma Moto-Truck wygrała przetarg i to ona zajmie się wykonaniem wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Dzikowiec. Kielecka spółka będzie miała 190 dni, od dnia podpisania umowy, na dostarczenie samochodu strażakom-ochotnikom.

Dzikowiecki urząd będzie musiał jednak dopłacić do zakupu 51 tysięcy złotych, bowiem o tyle wykonawca podwyższył cenę za wykonanie zamówienia. Tym samym wkład własny gminy Dzikowiec wzrósł do 651 tys. złotych. Podczas ostatniej sesji (20 kwietnia) przyjęto stosowną uchwałę w sprawie zmian w budżecie na 2022 rok, która zwiększyła wydatki na ten cel.

Pozostałą część pieniędzy na zakup wozu jednostka otrzymała z MSWiA oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Z tej okazji we wtorek (19 kwietnia) w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP. Jednostka z Dzikowca znalazła się wśród 41 jednostek z terenu województwa podkarpackiego, które otrzymały wsparcie finansowe na zakup wozu.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzikowcu w 2021 roku wyjeżdżała do akcji ratowniczo-gaśniczych w sumie 15 razy. Rok wcześniej na ich koncie widniało 27 wyjazdów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy