Reklama

Nowy sprzęt do ratowania życia na wyposażeniu strażaków z OSP Kupno. To prezent od mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSP Kupno

Nowy sprzęt do ratowania życia na wyposażeniu strażaków z OSP Kupno. To prezent od mieszkańców - Zdjęcie główne

Druhowie zaznaczają, że bez wsparcia mieszkańców nie byłoby możliwe pozyskanie sprzętu do ratowania życia. | foto OSP Kupno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ochotnicza Straż Pożarna w Kupnie (gm. Kolbuszowa) wzbogaciła się o sprzęt do ratowania życia. Mowa o defibrylatorze AED. Ten prezent zafundowali mieszkańcy miejscowości.

Druhowie z OSP Kupno w ramach akcji rozprowadzania kalendarzy na nowy rok zebrali fundusze na zakup sprzętu ratowniczego. Strażacy zakupili Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED). Ma on służyć całej społeczności.

- Cel został osiągnięty! Dziękujemy przede wszystkim naszym mieszkańcom za hojność, miłe słowa i ciepłe przyjęcie w waszych domach. Sprzęt będzie służył nam wszystkim

- napisali druhowie na swoim Facebooku.

Sprzęt znalazł już swoje miejsce w samochodzie strażaków. Fot. OSP Kupno

To niewielkie urządzenie kosztowało ponad pięć tysięcy złotych i zostało sfinansowane w całości przez mieszkańców Kupna. - Urządzenie jest już na wyposażeniu naszego wozu ratowniczo-gaśniczego - podsumowali strażacy.

- AED to specjalistyczne i łatwe w obsłudze urządzenie, które ma za zadanie przeprowadzić przez procedurę bezpiecznej defibrylacji podczas zatrzymania krążenia - zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa w połączeniu z szybką defibrylacją zwiększa szansę na przeżycie nawet do 75%. Natomiast każda minuta opóźnienia defibrylacji zmniejsza prawdopodobieństwo przeżycia o 10-12%. Dlatego tak ważne jest posiadanie tego sprzętu

- tłumaczą druhowie.

- Niech służy całej społeczności. A najlepiej, aby nie musiał być użyty - napisał Piotr Sowa, ratownik medyczny z Kolbuszowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy