Reklama

Nowy fotoradar gotowy do pomiarów prędkości. Sprawdź gdzie go ustawiono

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: polskatimes.pl

Nowy fotoradar gotowy do pomiarów prędkości. Sprawdź gdzie go ustawiono - Zdjęcie główne

foto polskatimes.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ma być wolniej i bezpieczniej. Takich argumentów używa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad montując kolejne fotoradary na polskich drogach. Na Podkarpaciu już zainstalowano nowy fotoradar, wkrótce będzie dokonywać pomiarów i "pstrykać fotki".

W Boguchwale pod Rzeszowem zakończyły się prace nad montażem nowego fotoradaru. Miernik prędkości ustawiono na drodze krajowej 19 w kierunku do stolicy Podkarpacia. 

Na ulicy Ks. Józefa Przybyły 8 w Boguchwale, praktycznie na samym wjeździe do tego miasteczka, GDDKiA ustawiła nowy fotoradar. To jeden z kilkudziesięciu takich urządzeń, które uzupełnią siatkę fotoradarów w Polsce.

- Badania pokazały, że 58 proc. kierowców przekracza prędkości na autostradach, a aż 84 proc. przejeżdżając przez wsie i małe miejscowości. 75 proc. przekracza dozwolone limity prędkości, a 45 proc. łamie limit i jeździ o więcej niż 10 km. Za to w miejscach fotoradarów tylko 2 proc. kierujących przekracza ograniczenia o więcej niż 10 km/h.

- mówi w wypowiedzi dla dziennik.pl Marcin Ślęzak z Instytutu Transportu Samochodowego, z którym to GDDKiA podpisała umowę na zamontowanie w całej Polsce kilkudziesięciu mierników prędkości.

Zespoły inżynierów ITS przez sześć miesięcy jeździły po Polsce i m.in. przy wykorzystaniu dronów sprawdzały wytypowane miejsca. W efekcie nowe fotoradary pojawią się na drogach krajowych oraz wojewódzkich i powiatowych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada także montaż fotoradaru we Widełce w powiecie kolbuszowskim na drodze krajowej nr 9.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy