Reklama

Nowe możliwości dla szpitala

Opublikowano:
Autor:

Nowe możliwości dla szpitala  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uruchomienie Oddziału Rehabilitacji, zakup sprzętu medycznego, termomodernizacja Ośrodka Zdrowia w Niwiskach oraz budowa nowego bloku operacyjnego i sterylizatorni – to główne zadania do zrealizowania w tym roku, postawione przez dyrekcję Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej.

foto: W obecnym roku w kolbuszowskim szpitalu ma zostać zrealizowanych szereg inwestycji.

Zgodnie z zapowiedziami, w tym roku, w miejscu dawnego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Neonatologicznego, ma powstać Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej. 

– W związku ze zmianą przepisów wprowadzających budżetowanie, które wejdą w życie 1 października, wcześniej tego Oddziału zakontraktować się nie dało – mówi dyrektor SP ZOZ w Kolbuszowej Zbigniew Strzelczyk. - Najpierw przystąpimy do konkursu, a w październiku ruszamy z nowym oddziałem zgodnie z zapowiedzią i planem. Będzie to Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, a może nawet i z dodatkiem neurologii – dodaje dyrektor. 

Potężny wniosek inwestycyjny 
Uruchomienie Oddziału Rehabilitacyjnego to nie jedyne zadanie do zrealizowania w tym roku. Planowane jest również rozpoczęcie budowy nowego bloku operacyjnego i sterylizatorowi oraz wymiana sprzętu RTG w całym szpitalu. Zarówno blok jak i zintegrowana z nim sterylizatora mieściłyby się w pomieszczeniach po byłej Izbie Przyjęć na parterze szpitala. – Złożyliśmy potężny wniosek inwestycyjny dotyczący budowy nowego bloku operacyjnego wraz z wyposażeniem oraz wymiany sprzętu RTG w całym szpitalu – informuje dyrektor SP ZOZ. 
- Jest to inwestycja rzędu 11,5 mln zł, z czego 1,5 mln zł będzie pochodzić z naszych środków – mam tu na myśli fundusze SP ZOZ oraz Powiatu Kolbuszowskiego, reszta pochodzić będzie ze źródeł unijnych. Ten wniosek został już złożony. Wiemy, że konkurencja jest duża, niemniej jesteśmy dobrej myśli – dodaje dyrektor. 

Plany na 2017 rok 
Wśród tegorocznych planów wymienić można również termomodernizację Ośrodka Zdrowia w Niwiskach (80 tys. zł) oraz zakup wyposażenia i sprzętu do Oddziału Rehabilitacji. – Zakup sprzętu to koszt rzędu ok. 250 tys. zł i myślę, że uda nam się do września to zadanie zrealizować. Chcemy jeszcze kupić samochód do transportu pacjentów do stacji dializ, który będzie kosztował ok. 100 tys. zł. W sumie na tegoroczne inwestycje planujemy wydać ok. 2 mln zł, z czego ok. 300 tys. zł ma stanowić dotacja Powiatu Kolbuszowskiego – dodaje dyrektor Zbigniew Strzelczyk. 
 
To już zostało zrobione 
Takie są plany. Jednak w tym roku znajdują się również zadania, które już udało się zrealizować. – W obecnym roku dostosowaliśmy pomieszczenia służące świadczeniu nocnej i świątecznej opieki na kwotę ok. 100 tys. zł, oddaliśmy do użytku nową Izbę przyjęć liczącą ponad 500 mkw. I wreszcie nie mamy się czego wstydzić, a dodam, że to było bardzo trudne zadanie do wykonania, ponieważ równolegle z pracami do szpitala przyjmowani byli pacjenci. To była trudna praca na żywym organizmie – dodaje dyrektor. Oprócz tego przerobiona została wewnętrzna sieć energetyczna, zmodernizowana została kotłownia (koszt 50 tys. zł), odremontowano wnętrza świetlicy i kuchni w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym (koszt 50 tys. zł), zakupiono również sprzęt medyczny do nowej Izby Przyjęć za 200 tys. zł  

Dyrektor SP ZOZ podkreśla, że wszystkie tegoroczne inwestycje poczynione do tej pory w kolbuszowskim szpitalu były wykonywane z dużą ostrożnością oraz z zachowaniem płynności finansowej. – Także jak sami państwo widzą rozwijajmy się – dodaje dyrektor. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE