Reklama

Nowe fakty w sprawie śmierci 25-latka, który zginął w pożarze auta w Trzęsówce

Opublikowano:
Autor:

Nowe fakty w sprawie śmierci 25-latka, który zginął w pożarze auta w Trzęsówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z ustaleń prokuratury wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było działanie ognia i wysokiej temperatury. Przeprowadzone badanie wykazało we krwi zmarłego wysoką zawartość alkoholu etylowego - ponad 3 promile.

- Biegli ustalili, że źródło powstania ognia i pożaru pojazdu zlokalizowane było w obszarze komory silnika, a wpływ na powstanie zarzewia ognia miało podłączenie wyciągarki samochodowej - wyjaśnia Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

- Zdaniem biegłych pożar powstał najprawdopodobniej w wyniku przeciążenia instalacji elektrycznej zasilającej wyciągarkę podczas pracy w zablokowaniu liny - dodaje nasz rozmówca.

Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów. Prokuratura czeka na opracowanie opinii przez biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Mają oni ustalić, czy we krwi 25-latka znajdowały się środki odurzające.

Przypomnijmy. Tragedia rozegrała się w nocy z piątku na sobotę (z 9 na 10 lutego) na terenie Trzęsówki przed godz. 1. Koledzy mieli odwieźć Łukasza do domu. Jechali polną drogą. Samochód zakopał się w błocie. Znajomi 25-latka poszli po pomoc. Kiedy wracali, terenowy opel już się palił. W środku był młody mieszkaniec Trzęsówki.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE