Reklama

Nowe fakty w sprawie policjantki-imprezowiczki z KPP Kolbuszowa. Jedno z postępowań zostało umorzone. Drugie zakończyło się mandatem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Nowe fakty w sprawie policjantki-imprezowiczki z KPP Kolbuszowa. Jedno z postępowań zostało umorzone. Drugie zakończyło się mandatem - Zdjęcie główne

Postępowanie o wykroczenie zostało umorzone. Dlaczego? | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Znane są nowe fakty w sprawie 20-letniej policjantki z Kolbuszowej, która pijana postanowiła wylegitymować swoich znajomych na zakrapianej imprezie. Jedno z trzech postępowań w tej sprawie zostało umorzone. Za drugie natomiast została ukarana mandatem.

Mowa o 20-letniej policjantce z KPP Kolbuszowa, która początkiem marca bawiła się ze znajomymi na zakrapianej imprezie w Rzeszowie. Miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Wszystko zaczęło się od tego, że młoda kobieta zaczęła legitymować uczestników domówki. Pisaliśmy o tym w artykule: Pijana policjantka z Kolbuszowej, która legitymowała swoich znajomych na imprezie, ma zaledwie 20 lat. Nie uwierzysz, ile "wydmuchała"

Sprawa prowadzona jest dwutorowo przez komendy w Rzeszowie i Kolbuszowej. W sumie są to trzy różne postępowania wyjaśniające. Pierwsze dotyczy naruszenia dyscypliny służbowej przez funkcjonariuszkę (podjęcie interwencji pod wpływem alkoholu), a drugie wszczęcia przez nią fałszywego alarmu. Te prowadzi komenda w mieście nad Nilem.

Trzecie zaś dotyczy wykroczenia i było prowadzone przez KMP w Rzeszowie. To właśnie ono zostało zakończone. Jak argumentowano decyzję?

Cisza nocna nie została zakłócona?

Czynności wyjaśniające były prowadzone przez rzeszowską komendę w kierunku art. 51 kodeksu wykroczeń (zakłócenie ciszy lub spoczynku nocnego). To właśnie to postępowanie zostało kilka dni temu umorzone.

Od asp. sztab. Magdaleny Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie usłyszeliśmy, że faktycznie w tej sprawie nie zgłosiła się żadna osoba, która tej konkretnej nocy mogła mieć zakłócony sen lub spokój nocy.

- Nie było osoby pokrzywdzonej. Z uwagi na to czynności wyjaśniające zostały zakończone w ostatnich dniach marca, z uwagi na brak znamion czynu zabronionego

- poinformowała w rozmowie z nami.

W sprawie przesłuchiwano trzy osoby. To policjantka z Kolbuszowej oraz dwie inne kobiety, które były na imprezie. Otrzymały już one informację o umorzeniu postępowania. Jak dodała Żuk, zgodnie z przepisami każdej z nich przysługuje prawo do złożenia zażalenia.

Czy doszło do złamania etyki zawodowej?

Pozostaje jeszcze kwestia postępowania dyscyplinarnego oraz bezpodstawnego wezwania służb, które są prowadzone przez KPP w Kolbuszowej. To pierwsze wciąż trwa.

- Postępowania dyscyplinarne jest w toku

- poinformowała we wtorek (4 kwietnia) kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji.

Zgodnie z ustawą, kolbuszowska policja ma 30 dni na podjęcie decyzji w sprawie postępowania dyscyplinarnego. - Można je przedłużyć - dodała funkcjonariuszka. To, czy 20-letniej policjantce zostanie postawiony zarzut złamania etyki zawodowej, stoi więc nadal pod znakiem zapytania.

Drugie natomiast, czyli wszczęcie fałszywego alarmu zakończyło się mandatem dla młodej funkcjonariuszki. - Została ukarana mandatem karnym za popełnienie tego wykroczenia - podsumowała przedstawicielka KPP Kolbuszowa. Policja nie podaje wysokości mandatu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE