Reklama

Nowa Izba Przyjęć oddana do użytku

Opublikowano: śr, 5 kwi 2017 08:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Izba Przyjęć w kolbuszowskim Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II już służy potrzebującym pacjentom. Nowa Izba została uroczyście poświęcona przez ks. bpa Jana Wątrobę. Ks. bp przebywał w naszym powiecie, wizytując parafię pw. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej.

Na zdjęciu: Uroczystość poświęcenia Izby Przyjęć – 27 lutego br.

Uroczystość odbyła się w poniedziałek (27 lutego). Wzięli w niej udział członkowie Zarządu Powiatu Kolbuszowskiego ze Starostą Kolbuszowskim Józefem Kardysiem, Przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Burek, kapelan szpitala, dyrekcja szpitala oraz personel.

Przestronna Izba 
Nowa Izba Przyjęć liczy prawie 500 m kw. W sumie jej przebudowa, adaptacja pomieszczeń oraz zakup wyposażenia kosztowała prawie milion złotych. Realizację inwestycji, kwotą w wysokości 350 tys. zł, wsparł Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego. – Zawsze, jeżeli jest taka potrzeba, wspieramy finansowo szpital – mówi Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś. 
– Przebudowa Izby Przyjęć oraz adaptacja pomieszczeń była dla nas jednym z zadań priorytetowych. Wspólnie z dyrekcją dążyliśmy, aby nowa Izba Przyjęć spełniała najwyższe standardy i cieszę się, że wszystko udało się zrealizować – dodaje Starosta. 

Komfortowe warunki 
Nowoczesna Izba Przyjęć do użytku oddana została 20 lutego br. Jaka ona jest? Przede wszystkim zapewnia chorym większy komfort oraz prywatność. – Obecnie pacjenci przywożeni karetką pogotowia ratunkowego wjeżdżają do środka budynku, z tyłu Izby Przyjęć, gdzie znajduje się specjalna wiata dla karetek. Tam niezależnie od warunków atmosferycznych są w bezpiecznych i komfortowych warunkach transportowani bezpośrednio do Izby Przyjęć, z której windą przewożeni są na konkretny oddział – tłumaczy dyrektor SP ZOZ Zbigniew Strzelczyk. – Wcześniej pacjenci na Izbę Przyjęć przywożeni byli przez wejście główne, gdzie każdy mógł ich zobaczyć. Podobnie było z transportem na poszczególne oddziały. Chorzy musieli wyjechać na korytarz główny, a stamtąd dopiero na oddział. Nie były to więc komfortowe warunki. Teraz jest znacznie lepiej – mówi dyrektor SP ZOZ. Do dyspozycji oddana została również przestronna, jasna poczekalnia. Mogą z niej korzystać pacjenci, którzy zgłoszą się na Izbę Przyjęć, ale nie tylko. – To miejsce może również służyć wszystkim odwiedzającym chorych w naszym szpitalu – dodaje Zbigniew Strzelczyk. 

Dyskretnie na Izbie 
Jak podkreśla dyrektor atutem nowej Izby Przyjęć jest przede wszystkim jej powierzchnia. 
– 500 m kw. to jest bardzo dużo. Teraz można powiedzieć, że mamy coś na kształt Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W Izbie jest sala obserwacyjna, na której znajdują się dwa łóżka, wcześniej było jedno, jest izolatka, sala do resuscytacji, pokoje lekarzy i pielęgniarek oraz zaplecze socjalne. Naprawdę obecnie warunki są bardzo dobre. Zwiększył się tym samym nie tylko komfort pracy lekarzy i pielęgniarek, ale również samych pacjentów, którzy przyjmowani są w znacznie dyskretniejszych warunkach – tłumaczy dyrektor. Co więcej, nowa Izba Przyjęć została tak zaprojektowana i ułożona, aby pracujący personel miał wszystko w zasięgu ręki. 
– Pielęgniarka jest w stanie obserwować chorych na sali obserwacyjnej, ale również widzi pacjenta na izolatce – wyjaśnia dyrektor.

Nowy sprzęt 
W nowo oddanej Izbie Przyjęć znajduje się sporo nowego sprzętu. – Mamy nowe pompy infuzyjne, jeden kardiomonitor, dwa kolejne kardiomonitory przenieśliśmy z oddziału gin.-poł., nowy defibrylator, wózek transporotowo-kąpielowy i wiele innych. Część sprzętu przenieśliśmy ze starej Izby Przyjęć oraz z oddziału gin.-poł. – wymienia dyrektor. 

Uroczyste poświęcenie 
Podczas poniedziałkowej wizyty (27 lutego) ks. bpa Jana Wątrobę przywitał dyrektor Zbigniew Strzelczyk wraz ze szpitalnym kapelanem ks. Józefem Półchłopkiem. - Bardzo się cieszę, że mogę dziś wejść w progi tego szpitala, w takim pięknym kontekście i klimacie – powiedział ks. bp Jan Wątroba, Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej. - Dziękuję za nową cześć szpitala, kieruję ukłon w stronę włodarzy i dyrekcji, bo to jest piękna praca, która zasługuje na wielkie uznanie. Życzę wszystkim, którzy tworzą tę służbę zdrowia, dyrekcji, lekarzom, pielęgniarkom i salowym, abyście mieli świadomość, że jesteście przedłużeniem rąk miłosiernego Samarytanina. Trzeba się cieszyć, że będziecie pracować w lepszych i godnych warunkach – dodał. - Gratuluję tego pięknego obiektu, jest tu wiele pomieszczeń, oby przyczyniały się one do podnoszenia standardów. Izba Przyjęć to pierwsze miejsce, do którego trafia pacjent, gdy przychodzi do szpitala. Niech każdy odzyska tu upragnione zdrowie i zyska umocnienie – dodał ks. bp Jan Wątroba. 

Potrzeba większego zaangażowania 
Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś podczas uroczystości zaznaczył, że Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego dużą troską otacza Szpital Powiatowy w Kolbuszowej. – Jako Samorząd będziemy robić wszystko, aby szpital się rozwijał. Niestety nasz szpital nie ma zbyt wielu przyjaciół i tego żałuję, ponieważ bardzo bym chciał, żeby wszyscy byli zaangażowani w jego rozwój, aby ten zakład, który jest jeden z największych zakładów pracy, z samej gminy Kolbuszowa pracuje tu ponad 330 osób, wzmacniał się i rozwijał. Jednak póki co szpital ma tylko środki jakie sam wypracuje oraz fundusze przekazywane z budżetu Powiatu. Chcę jednak zapewnić, że jeśli zajdzie taka potrzeba, my nadal będziemy finansowo wspierać szpital – dodał Starosta. – Jednocześnie dziękuję lekarzom oraz całemu personelowi za wysoki poziom jaki reprezentują. Słowa podziękowania złożył również dyrektor Zbigniew Strzelczyk. - W imieniu całego szpitala dziękuję za ten dzisiejszy dzień. Myślę, że od tej chwili w szpitalu będzie tylko lepiej. Jesteśmy szczęśliwi i mam nadzieję, że ta wizyta na długo pozostanie w naszej pamięci – dodał dyrektor. 

Po uroczystym poświęceniu wszystkich pomieszczeń Izby Przyjęć ks. bp odwiedził chorych, leżących na Oddziale Wewnętrznym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.