Reklama

Niemal 600 tysięcy złotych na remont dróg w powiecie kolbuszowskim. Ile otrzymały poszczególne gminy? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W poniedziałek (4 lipca) w kolbuszowskim starostwie przedstawiciele gmin z powiatu kolbuszowskiego podpisali umowy na inwestycje drogowe. Wszystkie gminy otrzymały łącznie niespełna 600 tys. złotych. Sprawdzamy, ile otrzymały poszczególne samorządy.

Samorządowcy spotkali się w poniedziałek w starostwie, aby podpisać umowy na inwestycje dotyczące budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Gminy z powiatu kolbuszowskiego otrzymały łącznie 585 271 tys. złotych. Sprawdzamy, jaką kwotę dofinansowania otrzymały poszczególne gminy oraz na remont dróg w jakich miejscowościach zostaną przeznaczone pieniądze. Który z samorządów mógł liczyć na największy przydział, a który na najmniejszy? Zobaczcie sami.

Kwota dofinansowania oraz planowana inwestycja

  • Gmina Niwiska – 109 000 zł – na drogi w miejscowościach: Leszcze, Przyłęk, Siedlanka
  • Gmina Raniżów – 38 671 zł – na drogę w Zielonce
  • Gmina Majdan Królewski – 110 000 zł – na drogi dojazdowe w Woli Rusinowskiej i Rusinowie
  • Gmina Dzikowiec – 107 600 zł – na drogi dojazdowe w Wilczej Woli i Kopciach
  • Gmina Kolbuszowa – 110 000 zł – na drogi w Nowej Wsi i Weryni
  • Gmina Cmolas – 110 000 zł – na drogi w Porębach Dymarskich i Trzęsówce.
 

Spełnić kryterium

Pieniądze remont dróg pochodzą z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. - Bardzo się cieszę, że dzisiaj w gościnnym Starostwie możemy się spotkać, aby podpisać umowy na modernizację dróg wskazanych przez państwa w złożonych wnioskach – mówiła Wicemarszałek Ewa Draus na poniedziałkowym spotkaniu w starostwie.

Wnioski na budowę i modernizację dróg złożyło łącznie 145 gmin. Głównym kryterium, jakie decydowało o przyznanym dofinansowania była wysokość dochodów powstałych na obszarze gmin z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej. Tym samym, gdy dochody te wynosiły do 50 000 zł – wtedy można było się ubiegać o wsparcie finansowe do 110 000 zł, z kolei jeśli dochody wynosiły powyżej 50 000 zł, wówczas dofinansowanie udzielano do 125 000 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy