Reklama

Niechlujstwo wśród psich właścicieli? Dlaczego problem z zanieczyszczaniem ulic w Kolbuszowej wciąż się powtarza?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Niechlujstwo wśród psich właścicieli? Dlaczego problem z zanieczyszczaniem ulic w Kolbuszowej wciąż się powtarza? - Zdjęcie główne

Mieszkańcy skarżą się na niektórych właścicieli czworonogów. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nie sprzątanie po swoich psach to problem, z którym borykają się nie tylko mieszkańcy Kolbuszowej, ale także wielu innych miast i miasteczek. Mimo wielu kampanii informacyjnych i apeli do właścicieli psów, wiele osób wciąż nie jest w stanie zrozumieć, jak ważne jest sprzątanie po swoich zwierzętach.

- Czy tak trudno posprzątać po swoim psie? Rozumiem, że czasami możemy o tym woreczku zapomnieć, ale widzę osoby, które nagminnie tego nie robią

- skarży się mieszkanka Kolbuszowej. Mieszkańcy miasta kolejny raz skarżą się na właścicieli czworonogów, a właściwie na to, że nie sprzątają po swoich pupilach. 

Kolbuszowa, jak wiele innych miast, boryka się z tą kwestią. Mimo wielu kampanii informacyjnych i apeli do właścicieli psów, wiele osób wciąż nie jest w stanie zrozumieć, jak ważne jest sprzątanie po swoich zwierzętach.

- Tyle się o tym mówi, a wystarczy wyjść na ulicę i zobaczyć co jest na chodniku, już nie mówię o trawniku, ale na chodniku. Jak tak można?

-denerwuje się mieszkanka miasta i dodaje: - Wiem, że są ważniejsze sprawy do poruszenia, ale trzeba też zacząć od tych mniej ważnych. 

Kobieta dodaje, że nieraz próbowała zwrócić uwagę właścicielowi psa, który po nim nie posprzątał. W odpowiedzi usłyszała, że inni też nie sprzątają. - Ot i taka dyskusja. Jeszcze są tacy, którzy niedopałek papierosa wyrzucą na chodnik i nie widzą w tym żadnego problemu - dodaje. 

Problem na mieście

Nie sprzątanie po swoich psach jest nie tylko niehigieniczne, ale również niesłychanie nieuprzejme i niestosowne. Niestety, wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że psie odchody stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego i środowiska. Mogą być one źródłem chorób, takich jak salmonella, E.coli i wiele innych. Dodatkowo psie odchody przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska i są szkodliwe dla roślinności i zwierząt.

Właściciele psów powinni pamiętać, że to oni są odpowiedzialni za swoje zwierzęta i to oni powinni dbać o to, aby ich pupile nie zanieczyszczali miasta. Odpowiedzialni właściciele powinni nosić ze sobą woreczki na psie odchody i sprzątać po swoich psach, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Obowiązek na spacerze

Dlatego właściciele psów powinni pamiętać, że dbanie o czystość na ulicach Kolbuszowej to ich obowiązek. Bez względu na to, czy pies jest mały, czy duży, każdy właściciel powinien mieć ze sobą woreczki na odchody zwierzęcia i po każdym spacerze sprzątać po swoim pupili.

W ten sposób pomagamy zachować czystość i porządek na naszych ulicach, a także chronimy zdrowie innych mieszkańców. Dodatkowo warto pamiętać, że nie sprzątanie po psie to wykroczenie, za które grożą kary pieniężne. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy