Reklama

Najpierw demolka

Opublikowano:
Autor:

Najpierw demolka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W tym roku ma się rozpocząć budowa ostatniego, brakującego odcinka chodnika wzdłuż drogi krajowej numer dziewięć. Zanim jednak trakt powstanie, drogowcy ruszą z wycinką drzew, usuwaniem ogrodzeń i rozbiórką jednego z budynków.

Przetarg na budowę chodnika ogłoszono w połowie maja tego roku. Trakt o długości 2 km i 615 m i szerokości 1,5 m ma powstać po prawej stronie krajowej "dziewiątki". To właśnie tutaj znajduje się najwięcej zabudowań, a część ich mieszkańców, aby dostać się na chodnik po drugiej stronie ulicy, musi pokonywać głęboki rów.

W cztery miesiące
Początkiem czerwca otwarto złożone przez przedsiębiorców oferty. Chętne do budowy chodnika w Kolbuszowej Górnej są trzy firmy, z Alfredówki, gm. Czermin i Boguchwały. Każda z nich zapewniła, że na wykonane prace da 72 miesiące gwarancji. Wszyscy przedsiębiorcy zapewniają też, że z inwestycją poradzą sobie szybko - do 31 października tego roku. Ich oferty różnią się tylko cenami i wynoszą od 2 mln 176 tys. zł do 2 mln 480 tys. zł. Najtańsza z nich jest o 187 tys. zł droższa, niż zamierzano przeznaczyć na ten cel.

Jak mówi Joanna Rarus, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Rzeszowie, obecnie trwa ocena złożonych ofert. Po wybraniu wykonawcy, zostanie podpisana z nim umowa i można ruszyć z budową chodnika. - Planujemy, że prace rozpoczną się w III kwartale tego roku - zaznacza przedstawicielka GDDKiA i dodaje, że pieniądze na ten cel będą pochodzić z budżetu państwa.

Więcej w 26 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE