Reklama

Najniebezpieczniejsze ulice w Kolbuszowej w 2022 roku. Gdzie najczęściej dochodziło do wypadków i stłuczek?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Najniebezpieczniejsze ulice w Kolbuszowej w 2022 roku. Gdzie najczęściej dochodziło do wypadków i stłuczek? - Zdjęcie główne

Na ulicy Obrońców Pokoju w Kolbuszowej dochodzi do największej liczby wypadków i stłuczek w mieście. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 44 kolizje, 4 wypadki i 6 rannych - tak wygląda w statystykach 2022 rok na ulicach Kolbuszowej. Gdzie najczęściej dochodziło do tych zdarzeń? Które ulice w mieście są najniebezpieczniejsze? O tym mówił Adam Mielnicki, komendant Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej w trakcie obrad radnych miejskich.

W 2022 roku na drogach powiatu kolbuszowskiego policjanci odnotowali mniejszą liczbę wypadków i stłuczek. Tylko na terenie miasta doszło do 48 zdarzeń drogowych. Główną ich przyczyną są niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W trakcie lutowych obrad komendant Adam Mielnicki wskazał, które ulice w Kolbuszowej są najniebezpieczniejsze. Mowa o ul. Obrońców Pokoju, przy której usytuowana jest m.in. przychodnia, urząd, szkoła czy apteki.

- Przyczynia się to do zwiększenia natężenia ruchu na tym odcinku

- zauważył szef kolbuszowskich policjantów. 

Także Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, podkreślał podczas lutowych obrad, że nie tylko ulica Obrońców Pokoju, ale i kilka innych, daje możliwość wciśnięcia nogi w gaz. 

- Mamy dobre nawierzchnie na ulicach w mieście i kierowcy na pewno będą na wiosnę, po okresie zimowego uśpienia, jeździć szybciej niż przepisy na to pozwalają

- powiedział włodarz gminy.

Zaapelował on jednocześnie do komendanta, aby policjanci częściej patrolowali te trakty. Mowa m.in. o ul. Krzaklewskiego, Krakowskiej, Partyzantów czy Polnej.

Na tych ulicach miasta interweniowali policjanci w 2022 roku

  • Obrońców Pokoju - 2 wypadki, 2 rannych, 7 kolizji
  • Kościuszki (DK9) - 5 kolizji
  • Piłsudskiego - 1 wypadek, 3 rannych, 3 kolizje
  • 11 Listopada - 1 wypadek, 1 osoba ranna, 5 kolizji
  • Rzeszowska (DK9) - 5 kolizji
  • Plac Wolności (rynek) - 6 kolizji
  • Towarowa - 3 kolizje 
  • Jana Pawła II oraz Ruczki - po 2 kolizje 
  • Janka Bytnara, Krakowska, Krzaklewskiego, Tyszkiewiczów, Wolska oraz św. Brata Alberta - po 1 kolizji

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy