Reklama

Najniebezpieczniejsze powiaty w Polsce. Sprawdź jak wypadł powiat kolbuszowski |RANKING|

Opublikowano:
Autor:

Najniebezpieczniejsze powiaty w Polsce. Sprawdź jak wypadł powiat kolbuszowski |RANKING| - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Główny Urząd Statystyczny opublikował informację na temat przestępstw stwierdzonych przez funkcjonariuszy policji w zakończonych postępowaniach przygotowawczych za I półrocze tego roku. Pod lupę wzięto dane w 380 powiatach, w tym 66 miastach na prawach powiatu.

Powiat kolbuszowski w rankingu zajął ostatnie miejsce. To właśnie u nas wskaźnik przestępczości jest najniższy. Na 10 tysięcy mieszkańców przypada 30 przestępstw. Dla porównania, w Nowym Sączu, który znajduje się na drugim końcu skali, było ich aż 614. 

- Dane opublikowane przez GUS nie są dla nas tak naprawdę zaskoczeniem, ponieważ corocznie monitorujemy poziom zagrożenia przestępczością w naszym powiecie - przyznaje  mł. insp. Marzena Woźnik, pierwszy z-ca szefa kolbuszowskiej policji. 

- Wynika z niego, że powiat kolbuszowski już od kilku lat znajduje się w czołówce najbezpieczniejszych powiatów w Polsce.  Dla nas jako dla formacji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo i porządek publiczny jest to szczególny powód do zadowolenia, ponieważ wśród wielu czynników sprzyjających niskiej przestępczości znajduje się również  skuteczna praca prewencyjna podejmowana na wielu płaszczyznach przez kolbuszowskich policjantów - dodaje przedstawicielka policji. 

 

 Stale czujni 

 W liczącym 62 tysiące mieszkańców powiecie kolbuszowskim odnotowano 193 przestępstwa. W Nowym Sączu (84 tys. mieszkańców) policja stwierdziła 5158 takich przypadków. W zdecydowanej większości (3930 z nich) to przestępstwa gospodarcze.

- Ciesząc się jednak z tego wyniku, nie możemy zapominać, że zdarzenia o charakterze przestępczym mają charakter dynamiczny i  bezpieczeństwo, które posiadamy dzisiaj - nie jest nam dane na zawsze - mówi mł. insp. Marzena Woźnik. - Dlatego my, jako funkcjonariusze odpowiedzialni za utrzymanie porządku publicznego, musimy być stale czujni i gotowi do reagowania na wszelkie przypadki łamania prawa - dodaje. 

 

Obywatele pomagają 

Zastępczyni szefa kolbuszowskiej policji przypomina o tym, że nad bezpieczeństwem publicznym powinniśmy pracować wszyscy. Jak podkreśla, z roku na roku jest coraz więcej obywatelskich zgłoszeń chociażby nietrzeźwych kierowców, co ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa na naszych drogach. 

- Do dyspozycji obywateli są również nowe narzędzia zachęcające  do reagowania na niewłaściwe zachowania m.in. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy mogą anonimowo zgłaszać naruszenia prawa, a tym samym wpływać na bezpieczeństwo w swojej okolicy - przypomina. - Dlatego ciesząc się z tego wyniku, dziękujemy również mieszkańcom naszego powiatu za wkład, jaki wnoszą w budowanie bezpiecznego powiatu kolbuszowskiego - dodaje mł. insp. Marzena Woźnik.


W Polsce, w I połowie roku, doszło do 423 455 przestępstw, co daje 110 tego typu zdarzeń na 10 tys. mieszkańców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE