Reklama

Nadleśnictwo Kolbuszowa będzie sprzedawać choinki. Od kiedy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Nadleśnictwo Kolbuszowa

Nadleśnictwo Kolbuszowa będzie sprzedawać choinki. Od kiedy? - Zdjęcie główne

Nadleśnictwo Kolbuszowa już niebawem rozpocznie sprzedaż choinek. | foto Nadleśnictwo Kolbuszowa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do świąt Bożego Narodzenia pozostaje jeszcze równy miesiąc. W domach lada moment zaczną się intensywne przygotowania. Wszyscy już niebawem będą stroić domy i cieszyć się magią świąt. Nadleśnictwo Kolbuszowa już niebawem rusza ze sprzedażą choinek.

Żywa choinka bez wątpienia daje niepowtarzalny efekt, nastrój i zapach roznoszący się po całym domu. Inni wolą prostsze rozwiązania i kupują sztuczne. Zwolennicy plastikowych drzewek zgodnie twierdzą, że nie mają problemu z igłami spadającymi z naturalnej choinki, a te sztuczne służą im przez lata. Ci drudzy zaś trzymają się tradycji i wolą bardziej ekologiczne rozwiązania i żywe iglaki. 

Mieszkańcy kupują choinki 

Nadleśnictwo Kolbuszowa już kolejny rok oferuje duży wybór drzewek iglastych. Jak się okazuje, najczęściej kupowanym drzewkiem jest świerk. Dużą popularnością cieszy się również sosna.

Sprzedaż drzewek w Nadleśnictwie Kolbuszowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Pracownicy doradzają wybór naturalnej choinki w zamian za sztuczną, która rozkłada się przez setki lat. W każdym roku Nadleśnictwo Kolbuszowa sprzedaje setki żywych drzewek bożonarodzeniowych. 

Kupujący mogą liczyć także na darmową jemiołę, która również nadaje niepowtarzalny świąteczny klimat w domu. Wraz z zakupionym drzewkiem otrzymują także gałązki na stroiki świąteczne.

Kiedy sprzedaż? 

Sprzedaż choinek odbywać się będzie od poniedziałku, 12 grudnia, przy siedzibie Nadleśnictwa Kolbuszowa w Świerczowie, od poniedziałku do piątku w godzinach 7 - 16 oraz w sobotę, 17 grudnia, od godz. 8 do 13.

Kradzieże w lesie

Czy nadal zdarzają się kradzieże drzew, szczególnie w okresie przedświątecznym? Niestety tak, jednak z roku na rok liczba kradzieży się zmniejsza. W okresie przedświątecznym tereny leśne patrolowane są przez Straż Leśną i pracowników Nadleśnictwa Kolbuszowa, co zapewne skutecznie zniechęca do kradzieży.

Nielegalne pozyskiwanie drewna z lasu to wykroczenie. Jeżeli ktoś w celu przywłaszczenia dopuszcza się wyrębu drzewa w lesie albo kradnie drzewo z lasu wyrąbane lub powalone, jeżeli wartość drzewa nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Grzywna może wynosić nawet 5 tys. złotych.

Co istotne, usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 sąd orzeka nawiązkę w wysokości podwójnej wartości wyrąbanego, ukradzionego lub przywłaszczonego drzewa, a ponadto, jeżeli ukradzione lub przywłaszczone drzewo nie zostało odebrane, orzeka obowiązek zapłaty jego równowartości.

SZTUCZNA DO WYRZUCENIA 

Sztuczne choinki należy oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Bywa też tak, że w niektórych gminach można je wyrzucić do kubła na odpady zmieszane. Warto jednak wcześniej dopytać w urzędzie gminy, które rozwiązanie wchodzi w grę. Tak jest np. w gminie Kolbuszowa, gdzie sztuczną choinkę można wrzucić do pojemnika na odpady zmieszane, pod warunkiem, że się ona do niego zmieści.

CO ZROBIĆ Z CHOINKĄ?

Po świętach niepotrzebną choinkę można rozdrobnić na mniejsze części i skompostować. Kompost można użyć do ogrodu, albo w ogrodzie do przykrycia na zimę krzewów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy