Reklama

Reklama

Na terenie budowy obwodnicy Kolbuszowej ustawiony został trzykilometrowy płot ekologiczny. Ma uchronić żaby i inne płazy przed śmiercią na budowie

Opublikowano: pt, 7 wrz 2018 14:30
Autor:

Na terenie budowy obwodnicy Kolbuszowej ustawiony został trzykilometrowy płot ekologiczny. Ma uchronić żaby i inne płazy przed śmiercią na budowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trwają prace związane z budową obwodnicy Kolbuszowej. Z jakimi problemami borykają się wykonawcy inwestycji?

Reklama

Obwodnica Kolbuszowej i Weryni ma mieć ponad 6 km długości. Będzie kontynuacją drogi wojewódzkiej nr 875.

Jej koszt to ponad 52 mln złotych, z czego 44 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Ponad 8 mln zł zabezpieczyło państwo, ze swojego budżetu.

Budowa kontra środowisko

Jak informuje Krzysztof Czech, przedstawiciel firmy realizującej budowę obwodnicy, prace są na etapie ściągania wierzchniej warstwy gleby.

Pojawił się jednak problem. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, w trosce o płazy, zobowiązała wykonawcę do ustawienia płotków ekologicznych o długości 3 km. Mają one ochronić żaby, które ewentualnie mogłyby się pojawić na terenie budowy. Drogowcy musieli też przenieść się z okolicy torów kolejowych, gdzie ma powstać wiadukt, w głąb pól.

Co dalej?

Wykonawca obwodnicy musiał także wstrzymać się z wycinką drzew w okolicach Weryni. Powód? Trwający okres lęgowy ptaków (od 1 marca do 15 października). Jak się dowiedzieliśmy, w tej chwili trwa inwentaryzacja zadrzewienia mająca na celu sprawdzenie, czy w drzewostanach bytują zagrożone gatunki, lub gniazdujące ptaki.

Krzysztof Czech ma nadzieję, że dość szybko wykonają warstwy konstrukcyjne obwodnicy. W tym roku ekipa ma zamiar także przygotować fundamenty pod budowę wiaduktu nad torami oraz mostu.


Więcej w aktualnym numerze Korso.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  mieszkaniec

  Przecież to normalne, że na terenie budowy prowadzi się prace zgodnie z przepisami ochrony środowiska i ochrony przyrody. Wykonawca się dziwi i czy zwyczajnie marudzi? Może do tej pory nie prowadził dużej inwestycji lub jeszcze nie spotkał się z wymagającą budową.

 • 3 lata temu | ocena +2 / -2

  marta

  Ta zła, okropna Unia dała tym pisowskim kolbuszowskim ludziom aż 44 mln. zł na obwodnicę. Chore. Dlaczego z budżetu gminy/powiatu/województwa czy państwa nie budujecie!?

 • 3 lata temu | ocena +2 / -0

  bgv

  Brawo Brawo Brawo!

 • 3 lata temu | ocena +1 / -2

  Digger

  Moment moment, dopiero gdzieś na lokalnych stronach pisało że obwodnica wstrzymana,więc? Wybudują ekrany , kasę wezmą a budowa obwodnicy rozpocznie się za X lat i znając życie ekrany będą kolidować ale grunt że ktoś kasę przytulił

  • 3 lata temu | ocena +0 / -1

   MałaMiki

   Budowa idzie do przodu. Wstań od komputera i podejdź na budowę. zobacz real... ?