Reklama

Na papieskim szlaku

Opublikowano: ndz, 16 paź 2016 05:02
Autor:

Na papieskim szlaku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przez dwa dni Kolbuszowa była miejscem pielgrzymowania do miejsc, którym patronuje Jan Paweł II. Na papieskim szlaku spotkać można było parafian z dwóch kolbuszowskich świątyń, kościoła w Kupnie, Kolbuszowej Górnej i Weryni.

Poprzez pielgrzymowanie z Janem Pawłem II po Kolbuszowej wierni włączyli się w obchody XVI Dnia Papieskiego, któremu przyświecało hasło: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Swoją wędrówkę zainteresowani mogli rozpocząć w jednej z czterech parafii: św. Brata Alberta w Kolbuszowej, św. Maksymiliana Marii Kolbego w Weryni, Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kolbuszowej Górnej lub św. Jana Chrzciciela w Kupnie. W każdej otrzymywali Kartę Pielgrzyma Papieskiego i wyruszali do wskazanych stacji obowiązkowych, wśród których znalazły się kaplica szpitalna, Miejski Dom Kultury, Gimnazjum nr 2 czy ulica Jana Pawła II. W tych miejscach pątnicy mieli na przykład pomodlić się za papieża Franciszka, odmówić dziesiątek różańca czy też wylosować fragment tekstu z nauczania Ojca Świętego. Punktem końcowym pielgrzymki była kolbuszowska kolegiata, gdzie osoby, które ukończyły szlak, zostały wpisane do Kolbuszowskiej Księgi Pielgrzyma Papieskiego.

Więcej w 41 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.