Reklama

Możesz oddać krew lub zostać dawcą szpiku

Opublikowano:
Autor:

Możesz oddać krew lub zostać dawcą szpiku  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W najbliższą sobotę, 21 września, odbędzie się w Woli Raniżowskiej zbiórka krwi. Będzie też okazja, aby zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Po raz kolejny do Woli Raniżowskiej przyjedzie krwiobus, czyli specjalistyczny autobus przeznaczony do organizowania zbiórek krwi poza centrami krwiodawstwa.

Mobilny punkt poboru krwi będzie działał na parkingu remizy OSP w Woli Raniżowskiej. Chętni do oddania krwi będą mogli to zrobić od godz. 9 do 12.

 Same chęci, aby oddać krew, nie wystarczą. Mogą to zrobić osoby od 18. do 65. roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów i u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała. Krew nie zostanie pobrana również od osób, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy miały wykonane zabiegi operacyjne, endoskopowe czy inne diagnostyczne badania (np. gastroskopię). Więcej informacji na stronie www.twojakrew.pl.

Dodatkowo prowadzona będzie akcja rejestracyjna pn. "Dzień dawcy szpiku". W jej ramach będzie można  zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w bazie fundacji DKMS.

Organizatorami wrześniowej akcji są: OSP Wola Raniżowska, Stowarzyszenie Gminy Raniżów oraz przewodniczący Rady Gminy Raniżów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE