Reklama

Most w Widełce doczekał się remontu. - Urząd skąpy w informacje - skarżą się mieszkańcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Most w Widełce doczekał się remontu. - Urząd skąpy w informacje - skarżą się mieszkańcy - Zdjęcie główne

W Widełce rozpoczął się remont mostu. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rozpoczął się długo wyczekiwany remont mostu w Widełce. Jednak mieszkańcom nie podoba się sposób przekazywania informacji. Nasi Czytelnicy dodają, że są one szczątkowe i nic z nich nie wynika.

Urzędy w powiecie kolbuszowskim stawiają na przejrzystość i jawność informacji, szczególnie w sprawach związanych z działalnością publiczną, regulacjami i przepisami prawnymi, czy planowanymi i realizowanym remontami.

Zacznijmy od tego, że urzędy mają obowiązek udostępniać informacje publiczne, które są wymagane przez ustawy lub są związane z ich działalnością. Jak to wygląda w rzeczywistości? 

Powiat informował


- Gdzie znajdę informacje dotyczące budowy mostu w Widełce? Jak długo to potrwa i czemu nikt wcześniej o tym nie informował?

- dopytuje Czytelnik. O remoncie na swojej stronie internetowej napisał powiat kolbuszowski. O utrudnieniach poinformował w poniedziałek (24 kwietnia). Treść ogłoszenia poniżej. 

- Teraz każdy jest wygodny i chce mieć wszystko podane na tacy, zgadza się. Tylko że ludzie są ciekawi szczegółów, a przede wszystkim ile to potrwa. W dzisiejszych czasach wrzucenie informacji do Internetu zajmuje parę minut. Tak ciężko napisać przybliżony czas zakończenia prac? To tak wygląda informowanie mieszkańców?

- mówi nasz rozmówca. 

Już od dawna

Przypomnijmy, że o remont mostu w Widełce upominał się lokalny działacz Tomasz Buczek. Od dłuższego czasu jeden pas był wyłączony z ruchu. Z informacji, które uzyskaliśmy jeszcze w 2022 roku wynikało, że remont ma zostać wykonany w systemie projektuj i buduj. Co umożliwia dopasowanie planów budowy do zmieniających się warunków oraz technicznych możliwości bez obowiązku zmiany umowy.

O szczegóły pracy, ewentualne objazdy i przewidywany czas utrudnień próbowaliśmy się dowiedzieć u zarządcy drogi. Niestety bezskutecznie. W godzinach pracy urzędu, mimo wielokrotnych prób, nie udało nam się dodzwonić do Lucyny Guściory, obecnej dyrektor zarządu dróg powiatowych, która mogłyby nam tę tematykę przybliżyć. 

Urząd ma obowiązek informować o planowanych remontach mostów, jeśli mają one wpływ na funkcjonowanie ruchu drogowego lub pieszych. Jest to ważne, aby mieszkańcy i użytkownicy dróg mieli czas na zaplanowanie alternatywnych tras lub sposobów przemieszczania się.

Informacje o planowanych remontach mostów zazwyczaj publikowane są na stronach internetowych urzędów, w lokalnych mediach lub na tablicach ogłoszeń w miejscach publicznych. Ogłaszanie planowanych remontów mostów jest jednym z elementów dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników dróg oraz zapewnienia prawidłowego funkcjonowania transportu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy