Reklama

Modlitewny peleton

Opublikowano:
Autor:

Modlitewny peleton - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sobotę (6 sierpnia) lipniccy parafianie udali się do Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Rowerowa pielgrzymka przejechała około 15 km, by wziąć udział w uroczystościach odpustowych.

Tegoroczny odpust przypadł w czasie od 4 do 7 sierpnia, a jego hasło przewodnie brzmiało „Nowe życie w Chrystusie”. Przez cztery dni do cmolaskiego sanktuarium przybywali mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy każdego dnia modlili się w innej intencji m.in. za kapłanów, chorych i cierpiących, zmarłych oraz parafian. W sobotnich nabożeństwach wzięli udział piesi pielgrzymi m.in. z Kopci, Przedborza, Kolbuszowej, Porąb Dymarskich,  rzęsówki oraz pielgrzymka rowerowa z Lipnicy. Koncelebrowaną mszę świętą odprawiło kilkunastu księży pod przewodnictwem bpa Edwarda Białogłowskiego – wikariusza generalnego Diecezji Rzeszowskiej. Kapłan modlił się w intencji małżeństw przeżywających srebrny i złoty jubileusz oraz ich rodzin.

Więcej w 32 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE