Reklama

Młodzi nie pójdą „na dymka”

Opublikowano:
Autor:

Młodzi nie pójdą „na dymka” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zakaz sprzedaży e-papierosów niepełnoletnim, wyjście z obrotu papierosów aromatyzowanych, drastyczne obrazki na opakowaniach – to tylko niektóre zmiany, które weszły w życie wraz z nową ustawą. Co na to nasi palacze?

11 sierpnia Andrzej Duda, prezydent RP, odpisał nowelizację ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. W noweli znalazło się  parę znaczących zmian, które utrudnią życie wielbicielom przysłowiowego „dymka”. Rewizja ustawy ma zmienić nawyki palących. Nowe przepisy kładą duży nacisk na informowanie palaczy o niekorzystnych zmianach, które palenie wywołuje w ich organizmach. Formę tego informowania i poszczególne zakazy oraz nakazy, które rząd Polski nakłada na palących, sklepy sprzedające papierosy czy w końcu koncerny tytoniowe swoją dyrektywą wymusiła na Polsce Unia Europejska.

E-papieros od 18 lat
Jedną z najważniejszych, o ile nie najważniejszą zmianą, którą wprowadzają nowe przepisy, jest zakaz palenia papierosów elektronicznych przez osoby nastoletnie. Młodzież nie kupi więc e-papierosów bez okazania dowodu osobistego. „Ustawa obejmuje zakazem palenia wyrobów tytoniowych, również palenie nowatorskich wyrobów tytoniowych (tj. spożycie substancji uwalnianych za pomocą takiego wyrobu) i palenie papierosów elektronicznych (tj. spożycie pary zawierającej nikotynę, wydzielanej przez papieros elektroniczny), z wyjątkiem palarni i innych miejsc do tego wyznaczonych.” – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta. Ponadto e-papierosów, nie dość, że nie zapalimy, to nie kupimy na terenie miejsc objętych zakazem palenia (w przyszpitalnych i szkolnych sklepikach, na terenach obiektów sportowych, w automatach).

Więcej w 35 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE