Reklama

Milionowa inwestycja

Opublikowano:
Autor:

Milionowa inwestycja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 18-kilometrowy odcinek drogi między Kolbuszową a Sokołowem Małopolskim doczeka się przebudowy. Inwestycja za ponad 34 miliony złotych ma być gotowa na koniec lipca 2018 roku.

Do podpisania umowy na realizację tej inwestycji doszło w czwartek (1 czerwca) w siedzibie kolbuszowskiego starostwa. Stosowne podpisy złożyli Władysław Ortyl, marszałek województwa, reprezentujący inwestora Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz w imieniu wykonawcy zadania Franciszek Kosiorowski, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów.

Dopełnienie
Przebudowa ponad 18-kilometrowego odcinka drogi między Kolbuszową a Sokołowem, jak podkreślił Władysław Ortyl, stanowi dopełnienie kompleksowej przebudowy drogi wojewódzkiej relacji Mielec - Kolbuszowa - Sokołów Małopolski - Leżajsk. We wcześniejszych latach, dzięki funduszom unijnym, udało się wyremontować fragment między Sokołowem i Leżajskiem oraz pomiędzy Kolbuszową i Mielcem. - Ta koncepcja dzielenia na mniejsze odcinki była związana z naszym staraniem, aby firmy podkarpackie mogły startować w przetargach na realizację tych inwestycji - zaznaczył marszałek województwa i dodał: - Ten ciąg dróg, który dzisiaj domykamy, to jest ponad 100 mln zł, które pośrednio lub bezpośrednio trafiły do powiatu kolbuszowskiego.

Most od zera
Inwestycja obejmie fragment drogi wojewódzkiej przebiegającej przez miejscowości: Dzikowiec, Osia Góra, Krzaki Wolskie, Poręby Raniżowskie, Raniżów, Staniszewskie, Zielonka, Mazury, Zmysłów i Turza. Na całej długości jezdnia będzie posiadała trzymetrowe pasy ruchu. Droga wyposażona zostanie także obustronnie w pobocza bitumiczne i gruntowe. - Chciałbym podkreślić jeszcze, że podnosimy nośność powierzchni na całym odcinku. Będą tam dopuszczone pojazdy 10-tonowe. Zlikwidujemy też przeszkodę, która ogranicza nośność w Raniżowie, czyli zbudujemy od zera most na Zyzodze. Tym samym otworzymy cały przebieg tej drogi na ruch gospodarzy - oznajmił Piotr Miąso, dyrektor PZDW w Rzeszowie. - Założenia mamy takie, żeby w przyszłym roku cały ciąg drogi od Mielca aż do węzła na drodze S-19 w Sokołowie funkcjonował w sposób zmodernizowany - dodał. W ramach prac, na wskazanym odcinku, zostanie także przebudowane oświetlenie drogowe, pojawią się ścieżki rowerowe, zostaną zbudowane i przebudowane chodniki, zatoki autobusowe i zjazdy do posesji indywidualnych.

Więcej w 23 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE