Reklama

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego miał zgwałcić kobietę. Czy to nie jedyna jego ofiara?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego miał zgwałcić kobietę. Czy to nie jedyna jego ofiara?  - Zdjęcie główne

Biegli mają zbadać poczytalność Artura R. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wracamy do sprawy Artura R., mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, który miał zgwałcić młodą dziewczynę. Prokurator postawił mu kolejny zarzut. 35-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego podejrzany jest o zgwałcenie mieszkanki Rzeszowa.

Do zdarzenia miało dojść z 17 na 18 lipca 2020 roku. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, wskazuje, że na tę chwilę przedmiotowe śledztwo nie zostało merytorycznie zakończone. W jego toku podejrzanemu uzupełniono zarzuty. O zdarzeniu pisaliśmy tutaj: Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego oskarżony o gwałt

Prokurator prowadząca sprawę poszerzyła zarzut o kolejny gwałtu na innej osobie. 

- Na wniosek prokuratury w czwartek, 8 kwietnia 2021 roku, Sąd Rejonowy w Rzeszowie przedłużył wobec podejrzanego Artura R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dalszych trzech miesięcy, tj. do 13 lipca 2021 roku

- wyjaśnia prokurator Ciechanowski.

Nasz rozmówca zaznacza, że aktualnie w sprawie wykonywanych jest szereg czynności procesowych, w tym zachodzi konieczność uzyskania opinii biegłych lekarzy w celu ustalenia m.in. poczytalności podejrzanego w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów.

Z jakiej gminy pochodzi Artur R., podejrzany sprawca?

- Mogę jedynie potwierdzić, iż podejrzany jest mieszkańcem powiatu kolbuszowskiego

- informuje prokurator.

Krzysztof Ciechanowski dodaje, że prokuratura chce postawić akt oskarżenia do końca czerwca. Zależy to jednak od tego, kiedy biegli wydadzą opinię na temat m.in. poczytalności 35-latka. Do tematu z pewnością będziemy wracać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy