Reklama

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego oskarżony o gwałt

Opublikowano:
Autor:

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego oskarżony o gwałt - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W dalszym ciągu toczy się sprawa Artura R. mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, któremu postawiono zarzut gwałtu. W trakcie dochodzenia na jaw wyszły nowe fakty.

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo przeciwko Arturowi R, 35-letniemu mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego. Jest on podejrzany o zgwałcenie mieszkanki Rzeszowa. Według ustaleń rzeszowskiej prokuratury wynika, że do zdarzenia miało dojść z 17 na 18 lipca tego roku. 

Inne pokrzywdzone

13 października został przedłużony areszt o kolejne trzy miesiące dla Artura R. - Dalej wykonywane są czynności, aby uzupełnić zarzuty bądź zmierzające do tego wyjaśnienia kwestii zabezpieczonego monitoringu, który podlega oględzinom - mówi w rozmowie z Korso Paweł Król, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.


Telefon i laptop oskarżonego również zostały zabezpieczone. - Powołany jest biegły, który dokonuje tych oględzin - dodaje Król. Komputer został zabezpieczony w celu ustalenia pewnych okoliczności, które wyszły już w toku postępowania przygotowawczego. - Ale nie możemy na tę chwilę udzielić w tym zakresie więcej informacji - nadmienia rzecznik. Paweł Król dodał, że w grę mogą wchodzić również inne osoby pokrzywdzone. Przesłuchiwani są świadkowie na okoliczności dodatkowych zdarzeń z tym związanych. 

Artur R. ma przedłużony areszt do 14 stycznia 2021 roku. - Na tę chwilę sprawa nie jest zakończona, jest w toku. Podejmowane są czynności, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności zaistniałego zdarzenia - zapewnił rzecznik rzeszowskiej prokuratury. 

Zatrzymany

Przypomnimy. W lipcu Artur R., pytając o drogę, "zwabił" pokrzywdzoną do swojego samochodu. - Uniemożliwiając jej opuszczenie pojazdu, udał się z nią do jednej z podrzeszowskiej miejscowości (Rudna Mała), gdzie, stosując przemoc fizyczną, doprowadził pokrzywdzoną do obcowania płciowego - mówi wówczas Paweł Król, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Gdy młoda kobieta opuściła samochód, po przewiezieniu jej przez Artura R. z powrotem do Rzeszowa. Matka pokrzywdzonej o powyższym zdarzeniu poinformowała organy ścigania.


W wyniku podjętych czynności 19 lipca Artur R. został zatrzymany, a następnie ogłoszono mu zarzut gwałtu i bezprawnego pozbawienia wolności. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Artur R. przyznał się do zarzucanego czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.

20 lipca Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec mieszkańca powiatu kolbuszowskiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za zarzucane Arturowi R. czyny grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE