Reklama

Mieszkaniec gminy Cmolas podarował wójtowi ponad hektar

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mieszkaniec gminy Cmolas podarował wójtowi ponad hektar  - Zdjęcie główne

Znalazł się darczyńca, który chce przekazać ponad hektar powierzchni swoich ziem znajdujących się na osiedlu Pańskie Pola.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeden z mieszkańców gminy Cmolas postanowił podarować kilka działek o wartości ponad 150 tysięcy gminie Cmolas. Co powstanie na tym terenie?

Radni i gmina wyrazili chęć przyjęcia darowizny od jednego z mieszkańców. Mowa o dziewięciu działkach zlokalizowanych na osiedlu Pańskie Pola w Cmolasie. Co powstać ma podarowanych nieruchomościach? 

Ponad hektar 

Łączna powierzchnia nieruchomości to 1,0468 ha. Nieruchomości przyjęte zostaną przez gminę Cmolas w formie darowizny i przeznaczone pod drogi wewnętrzne i budowę przepompowni. Wartość darowizny (działek) to kwota 157 020 zł. Wartość przedmiotowej darowizny została ustalona przez gminę Cmolas z właścicielem nieruchomości.

- Znalazł się darczyńca, który chce przekazać ponad hektar powierzchni swoich ziem znajdujących się na osiedlu Pańskie Pola, z przeznaczeniem tych terenów jako drogi dojazdowe czy też osiedlowe, ogólnodostępne, jak również od razu teren pod działkę na przepompownię ścieków

- tłumaczył podczas ostatniej sesji (wtorek, 3 sierpnia) Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. - Jako że całe Pogorzałki i Pańskie Pola kwalifikują się do szybkiego projektowania kanalizacji sanitarnej, ta darowizna otwiera i daje zielone światło do prac projektowych - zaznaczył włodarz gminy. 

Wójt Galek podkreślił dodatkowo, że tereny na Pańskich Polach są jednymi z najbardziej atrakcyjnych terenów, jeżeli chodzi o budownictwo. Stąd też darowizna, jak i budowa kanalizacji w tamtej części Cmolasu, są ważnymi aspektami. 

Kiedy kanalizacja? 

Andrzej Zagroba, radny z Cmolasu, dopytywał, jak szybko mieszkańcy mogą liczyć na powstanie przepompowni i kanalizacji? - Czy to będzie jeden z priorytetów na najbliższe lata? - pytał radny Zagroba. 

Eugeniusz Galek zaznaczył, że niewątpliwie przyjęcie tego terenu pod drogi o odpowiednich parametrach, a w szczególności przekazanie działki pod przepompownię, daje zielone światło do rozpoczęcia prac projektowych. - Mam nadzieję, że na najbliższej sesji rada gminy upoważni mnie do wszczęcia prac projektowych, do wykonania projektu kanalizacji sanitarnej Pańskie Pola - Pogorzałki - skwitował szef cmolaskiej gminy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy