Reklama

Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego wypożyczyli w 2017 roku ponad 200 tys. książek

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego wypożyczyli w 2017 roku ponad 200 tys. książek  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej podsumowała miniony rok.

Pracownicy biblioteki policzyli, że w 2017 r. wydali na zakup nowych książek 176 tys. zł. Najwięcej pieniędzy na ten cel przeznaczyła gmina Kolbuszowa (67 proc. z tej kwoty).

Po nowości, ale i nie tylko, do siedziby głównej biblioteki, jak i jej filii, zaglądnęło w przeciągu roku w sumie 9977 osób. Czytelnicy wypożyczyli w sumie 211 519 książek. Najczęściej byli to mieszkańcy gminy Kolbuszowa, a najrzadziej gminy Majdan Królewski.

W 2017 roku pracownicy biblioteki wykonali ponad 7,5 tys. kopii cyfrowych dokumentów i zdjęć związanych z naszym regionem. Część z nich znajduje się w Kolbuszowskiej Bibliotece Cyfrowej, która działa od 2011 roku.

Miniony rok to także 1566 imprez edukacyjnych i literackich organizowanych przez MiPBP i jej filie, w których wzięło udział ponad 22,5 tys. osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE