Reklama

Mieszkańcy gminy Niwiska na ogólnopolskich igrzyskach "Aktywna Wieś". Wrócili z trzema medalami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Grupa mieszkańców gminy Niwiska uczestniczyła w finale ogólnopolskich igrzysk "Aktywna Wieś", który odbył się w Krasnobrodzie (woj. lubelskie). Reprezentacja województwa podkarpackiego, do której należeli, wróciła z trzema medalami - złotym, srebrnym i brązowym.

W sobotę (17 września) rano na stadionie miejskim IGROS w Krasnobrodzie wystartowały ogólnopolskie igrzyska. W ich trakcie zostały przeprowadzone konkurencje sportowo-rekreacyjne. Startowali w nich przedstawiciele gminy Niwiska, którą reprezentowali Barbara Cudecka z Trześni, Barbara Chlebowska, Anita Saj oraz Eugeniusz Świątek z Huciny.

Różnorodne konkurencje

14 reprezentacji wojewódzkich rywalizowało w 10 konkurencjach sprawnościowych o innym stopniu trudności. Każdy z uczestników mógł wziąć udział tylko w dwóch konkurencjach. - O zaciętości w poszczególnych konkurencjach świadczył fakt o przeprowadzanych dogrywkach. Nikt nie odpuszczał, każdy chciał godnie się zaprezentować na oczach uczestników z całej Polski - czytamy na stronie Urzędu Gminy w Niwiskach.

Konkurencje były różnorodne, chociażby "od sadzeniaka do kopca". Polegała ona na rozłożeniu ziemniaków w odpowiednie pola następnie zebraniu i zakopcowaniu. Widowiskową konkurencją był slalom taczką z balem słomy, w której liczył się czas całego 5-osobowego zespołu. To właśnie w tej konkurencji reprezentanci gminy Niwiska wraz z resztą zespołu uzyskali najlepszy czas, zdobywając złoty medal.

Srebrny medal reprezentacja Podkarpacia zdobyła w rzutach karnych do bramki. Natomiast brąz trafił na ręce naszej reprezentacji po konkurencji jazdy na nartach w trzyosobowym zespole. 

Od brązu do złota

Igrzyska zakończyły się zdobyciem trzech medali dla województwa podkarpackiego. - Nasza reprezentacja startowała we wszystkich konkurencjach. Zdobyliśmy 3 medale - złoty, srebrny i brązowy, przy decydującym udziale przedstawicieli z naszej gminy. Brawo! - mówili uczestnicy wydarzenia.

- Brawa i podziękowania dla wszystkich Naszych zawodników, którzy tak godnie reprezentowali nasze województwo i tak zacnie przyczynili się do uzyskania tych wspaniałych wyników, tym samym promowali naszą Gminę Niwiska. Całym koordynatorem i organizatorem wyjazdu był Adam Chlebowski, sołtys wsi Hucina i członek LZS

- napisano na stronie UG w Niwiskach.

Po wręczeniu medali odbyła się wspólna biesiada w myśl pieśni ,,My wszyscy Polacy to wielka rodzina”. - Nie sposób było nie zaglądnąć i pospacerować po pięknym zamojskim rynku oraz zwiedzić zamojską bazylikę. Pozostały piękne wspomnienia i łezka wzruszeń - podsumowali.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy