Reklama

Mieszkańcy gminy Dzikowiec zapłacą w tym roku więcej za pozbycie się swoich śmieci. Jakie stawki ustalili radni?

Opublikowano: pt, 4 sty 2019 07:00
Autor:

Mieszkańcy gminy Dzikowiec zapłacą w tym roku więcej za pozbycie się swoich śmieci. Jakie stawki ustalili radni? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Urząd na odbiór odpadów komunalnych w nowym roku zabezpieczył 223 tys. zł. Po pierwszym unieważnionym przetargu ogłoszono kolejny. W drugim zapytaniu wygrało przedsiębiorstwo "Zieliński".

Firma zaproponowała jednak znacznie wyższą kwotę, niż zakładała gmina. Za wywóz śmieci w 2019 roku oferent zaproponował 353 tys. zł.

Nowe opłaty

Na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Dzikowiec, która odbyła się w piątek, 14 grudnia, radni ustalili stawki za wywóz śmieci. Od nowego roku jednoosobowe gospodarstwo, które segreguje śmieci, zapłaci o 4 złote więcej niż dotychczas. Jeżeli w domu są dwie i więcej osób, trzeba liczyć się z podwyżką o 10 zł.

Najbardziej zmianę cen odczują osoby, które nie segregują śmieci. Będą płacić o 12 zł więcej niż do tej pory.

Wątpliwości co do oddawania odpadów nieselektywnych i stawek za nie miał Jerzy Sito, radny z Dzikowca. - Ja bym proponował zróżnicować tę kwotę, jeżeli chodzi o zbiórkę odpadów nieselektywnych - powiedział na sesji. - Bo jest różnica, jak jest jedna osoba, a dwie i więcej. Jeżeli nie chce się jednej osobie segregować, to dobra, ale jeżeli dwóm, trzem czy pięciu, to powinni mieć większą stawkę za lenistwo - wyjaśnił swoje wątpliwości i dodał: - Skoro jest zróżnicowanie w odpadach selektywnych, to w drugim podpunkcie też powinno być, bo dla mnie to jest rażące - stwierdził rajca. Radni nie przychylili się jednak do wniosku Jerzego Sity.

Z kolei Antoni Konefał, radny z Lipnicy, zaproponował, żeby poinformować mieszkańców o możliwości zmiany deklaracji. - Jeżeli chodzi o nieselektywną zbiórkę śmieci, to ona dotyka bardziej osób nieświadomych, samotnych. Najlepiej byłoby powiadomić te osoby, bo być może są one nieświadome, że powinny zmienić deklarację - zaproponował.

W gminie Dzikowiec od 1 stycznia 2019 roku obowiązują nowe, miesięczne stawki za wywóz śmieci:
odpady segregowane
- jedna osoba - 11 zł (było 7 zł)
- dwie osoby i więcej - 28 zł (było 18 zł)
odpady niesegregowane
- niezależnie od ilości osób w gospodarstwie - 40 zł (było 25 zł)


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Lolo

    Ja płacę 21 jako 1 osoba a było po 14 więc co to 11 przy tym

  • 3 lata temu | ocena +5 / -0

    Herr

    Mieszkańcy płacą i segregują śmieci, żeby ich nie palić w piecu bo ,,smog", a firmy komunalne i tak na końcu podpalają wszystkie zebrane śmieci, żeby nie płacić za utylizację, Są przykłady masowych podpaleń wysypisk w 2018r. Jaki jest sens płacenia za wywóz śmieci, jak na końcu i tak są podpalone?