Reklama

Mieszkańcy gminy Dzikowiec już wkrótce będą mogli wypożyczać sprzęt rehabilitacyjny

Opublikowano: czw, 14 lut 2019 14:00
Autor:

Mieszkańcy gminy Dzikowiec już wkrótce będą mogli wypożyczać sprzęt rehabilitacyjny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dostępne będą między innymi wózki inwalidzkie i specjalistyczne łóżka.

Gmina złożyła wniosek na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Jak informuje Urszula Hahn, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, decyzja o przyznaniu dofinansowania zapadnie w marcu. 

Wniosek do województwa

Gmina Dzikowiec napisała wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na kwotę ponad 470 tys. zł. Jak poinformowała kierowniczka GOPS-u, wkład własny gminy wynosi 5 proc., czyli ponad 24 tys. zł. Wypożyczalnia sprzętu ma znajdować się w Wilczej Woli, obok szkoły.

Jak dodaje Urszula Hahn, z dofinansowania zakupiony zostanie sprzęt rehabilitacyjny oraz  zostaną zorganizowane szkolenia dla osób, które będą opiekować się osobami niepełnosprawnymi. - Planujemy ruszyć od września, jeżeli wszystko pójdzie z planem - informuje przedstawicielka gminy.

 

Sprzęt

 

Specjalistyczny sprzęt, który gmina planuje zakupić, to m.in łóżka specjalistyczne dla osób leżących, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie dla osób dorosłych i dzieci, kule, chodziki, wózek toaletowy, basen do mycia głowy, krzesło prysznicowe, kule ortopedyczne, laski, orteza stawu kolanowego oraz kamizelka ortopedyczna.

Poza tym wypożyczalnia będzie oferować materace do profilaktyki i leczenia odleżyn, poduszki przeciwodleżynowe, rower stacjonarny, rower rehabilitacyjny dla dzieci, orbitrek eliptyczny z siedziskiem, basen sanitarny i koncentrator tlenu z czujnikami dla osób, które mają bezdech.

 

Wypożyczalnia

 

Jak zapewnia kierowniczka pomocy społecznej, wypożyczalnia sprzętu ma być bezpłatna dla mieszkańców. Gmina planuje zatrudnić jedną osobę do wypożyczania oraz konserwatora sprzętu. - Jeżeli będzie duże zapotrzebowanie, to trzeba będzie zrobić rotację sprzętu, więc jakiś termin wypożyczenia będzie - zaznacza Urszula Hahn.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.