Reklama

Mieszkańcy części gminy Majdan Królewski ponownie pójdą na wybory. Dlaczego?

Opublikowano: czw, 3 sty 2019 20:30
Autor:

Mieszkańcy części gminy Majdan Królewski ponownie pójdą na wybory. Dlaczego?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wojewoda podkarpacki nakazał przeprowadzenie nowych wyborów do Rady Gminy Majdan Królewski. Głosowanie odbędzie się w niedzielę, 24 lutego. Gdzie dokładnie?

Zgodnie z decyzją wojewody swojego radnego będą wybierać mieszkańcy okręgu wyborczego nr 9, ale głosować nie będą wszyscy.

Protest zasadny

Przypomnijmy, że wydane przez wojewodę zarządzenie ma związek z protestem wyborczym złożonym przez Stanisława Magdę, sołtysa Rusinowa, który zakwestionował wynik wyborów w okręgu nr 9 obejmującym Rusinów i część Brzostowej Góry.

O mandat radnego ubiegało się w tym okręgu dwóch kandydatów: Mariola Kopeć z Brzostowej Góry i Marek Konefał z Rusinowa. Ostateczny wynik wyborów (Mariola Kopeć zdobyła 133 głosy, a Marek Konefał 126) i wygrana mieszkanki Brzostowej Góry wzbudziły podejrzenia sołtysa Rusinowa, który zarzucił w proteście, że obwodowa komisja w Brzostowej Górze wydała niepotrzebnie 52 karty do głosowania. 

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, który rozpatrywał sprawę, przyznał wnioskodawcy protestu rację, unieważnił wybory i mandat radnej Marioli Kopeć.

Tylko w Brzostowej Górze

Jak informuje Elżbieta Koziarska, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnobrzegu, ponowne wybory odbędą się w całym okręgu wyborczym. Głosowanie będzie powtórzone jednak tylko tam, gdzie 21 października 2018 r. zostało przeprowadzone w sposób nieprawidłowy, a więc tylko w Brzostowej Górze. 

- Głosowania nie będzie natomiast w obwodzie głosowania w Rusinowie, ponieważ tam wyniki głosowania, które odbyło się 21 października, nie zostały zakwestionowane. W związku z tym sąd postanowił, że nie ma podstaw do powtarzania głosowania dla tych wyborców - wyjaśniła. 

Inaczej mówiąc, 24 lutego zagłosować pójdą mieszkańcy części Brzostowej Góry, a do uzyskanego wyniku doliczone zostaną głosy oddane przez mieszkańców Rusinowa 21 października. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.