Reklama

Mieszkańcy chcący zutylizować azbest mogą składać wnioski do gminy

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy chcący zutylizować azbest mogą składać wnioski do gminy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Dzikowiec również chce odebrać szkodliwy azbest od swoich mieszkańców.

Dzikowiecki urząd przyłączył się do ogólnopolskiego programu usuwania wyrobów zawierających azbest. Mowa tu głównie o eternicie, który pokrywa dachy najczęściej budynków gospodarczych. Jest on szkodliwy i rakotwórczy. 

Urząd gminy oszacował, że chce zutylizować ponad 50 ton szkodliwego tworzywa. Wykonawca jest zobowiązany wykonać dokumentację, przede wszystkim fotograficzną, sprzed usuwania odpadów. Oferent ma zrealizować do zadanie do połowy października. 

Gmina wybrała najkorzystniejszą ofertę. Utylizacją szkodliwego azbestu zajmie się firma "Środowisko i Innowacje" z Warszawy. Kwota za każdą tonę zutylizowanego tworzywa wynosi 432 zł brutto, czyli ponad 22 tys. zł. Jak informuje Franciszek Zieliński, pracownik urzędu odpowiedzialny za to zadanie, mieszkańcy chcący zutylizować swój azbest (np. eternit z dachu) mogą na bieżąco składać wnioski do gminy w tej sprawie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE