Reklama

Mecz ku pamięci zmarłego ks. Tomasz Blicharza

Opublikowano: pt, 18 gru 2020 13:46
Autor:

Mecz ku pamięci zmarłego ks. Tomasz Blicharza  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zmarły w październiku br. ks. Tomasz Blicharz jako diecezjalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza wielokrotnie organizował rozgrywki sportowe, w których sam aktywnie uczestniczył. Jego koledzy upamiętnili zmarłego organizując mecz piłkarski.

W sobotę, 12 grudnia 2020 r. na krytym boisku na osiedlu Baranówka w Rzeszowie odbył się mecz piłki nożnej upamiętniający ks. Tomasza Blicharza. Zmarły 17 października br. kapłan był wieloletnim duszpasterzem Liturgicznej Służby Ołtarza, m.in. organizował mecze oraz turnieje piłkarskie dla ministrantów i lektorów diecezji rzeszowskiej. Był także organizatorem XIII Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej Księży w Rzeszowie w 2017 r. Ksiądz Tomasz był nie tylko organizatorem turniejów, ale także zawodnikiem (bramkarzem) reprezentacji księży diecezji rzeszowskiej.

- Dla upamiętnienia osoby i działalności sportowej ks. Blicharza księża diecezji rzeszowskiej z inicjatywy ks. Dominika Leniarta, obecnego duszpasterza diecezjalnego LSO, rozegrali mecz piłki nożnej. Ze względu na panującą pandemię nie mógł się odbyć planowany wcześniej turniej z udziałem większej liczby drużyn, dlatego rozegrano jeden mecz z udziałem dwóch zespołów

- informuje ks. Marcin Pokrywka z diecezji rzeszowskiej.

W pierwszej drużynie zagrali wikariusze sześciu parafii: ks. Krzysztof Książek (parafia Dobrego Pasterza w Jaśle), ks. Dominik Leniart (Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie), ks. Mariusz Mastaj (Łąka), ks. Marcin Pokrywka (św. Krzyża w Rzeszowie), ks. Arkadiusz Puzio (Wysoka Głogowska) i ks. Krzysztof Stawarz (Cieklin).

Drugi zespół tworzyli: ks. Rafał Kłos (parafia św. Michała w Rzeszowie), ks. Przemysław Krzysztoń (Kamień), ks. Mateusz Mądro (Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie), ks. Mateusz Rachwalski (bł. Karoliny w Rzeszowie), ks. Robert Śliwa (farna w Rzeszowie) i ks. Piotr Zdeb (Chrystusa Króla w Rzeszowie).

Po trwającym ponad dwie godziny pojedynku drużyna pierwsza pokonała drugą z wynikiem 8:0 (w zerowym systemie liczenia).

W przerwie meczu o godz. 12.00 księża odmówili za zmarłego ks. Tomasza modlitwę południową „Anioł Pański”.

Zebrani duchowni wyszli z inicjatywą, aby co roku organizować tego typu wydarzenie.

Ksiądz Tomasz Blicharz urodził się 12 listopada 1981 r. w Kolbuszowej, pochodził z parafii w Cmolasie.

Jak czytamy na stronie diecezji rzeszowskiej, ks. Blicharz po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie przyjął święcenia kapłańskie 26 maja 2007 r. Był wikariuszem w parafiach: św. Rocha w Rzeszowie (2007-2009), Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie (2009-2011) i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaczerniu (2011-2020). W latach 2012-2019 pełnił funkcję duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej, a następnie funkcję zastępcy; od 2016 r. był dyrektorem Ośrodka Szkoleniowo-Rekreacyjnego Diecezji Rzeszowskiej w Kotani. W styczniu 2020 r. został mianowany ojcem duchowym dekanatu Głogów Małopolski. Przez cały okres kapłaństwa był cenionym katechetą i rekolekcjonistą. Zmarł 17 października 2020 r. w szpitalu w Łańcucie. (red.)

Na zdjęciu ks. Tomasz Blicharz podczas Mszy św. w katedrze rzeszowskiej na Diecezjalnym Dniu Młodych 5 września 2020 r. (fot. T. Nowak)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy