Reklama

Mamy połowę września, a budowa łącznika drogi nr 9 z ul. Sędziszowską w Kolbuszowej Górnej jeszcze nie ruszyła

Opublikowano:
Autor:

Mamy połowę września, a budowa łącznika drogi nr 9 z ul. Sędziszowską w Kolbuszowej Górnej jeszcze nie ruszyła  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na koniec lipca tego roku planowano zakończenie. Nowa droga ma mieć 1,16 km i biec polami, przez działki położone między krajową "dziewiątką" a drogą na Sędziów Małopolski.

- Realizacja inwestycji przyczyni się do zmniejszenia natężenia ruchu w centrum Kolbuszowej (szczególnie ruchu ciężarowego), umożliwi skrócenie czasu przejazdu oraz przepustowość drogi i bezpieczeństwo uczestników ruchu - wyliczają same plusy pracownicy Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

Nowy termin

Czy tak faktycznie będzie? O tym przekonamy się, gdy łącznik już powstanie. Planowany termin wykonania tej inwestycji to... 31 lipca tego roku. Skąd takie opóźnienie? Jak kilkakrotnie wyjaśniała na naszych łamach Ewa Sudoł - Sikora, rzecznik PZDW w Rzeszowie, przesunięcie terminu rozpoczęcia prac związane jest z wydłużającą się procedurą związaną z uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji.

- Z informacji, które posiadam, wynika, że prace związane z budową łącznika rozpoczną się po 30 września - powiedziała nam kilka dni temu przedstawicielka zarządu drogi.

Mniej ciężarówek

 Jak przyznaje Michał Karkut, sołtys Kolbuszowej Górnej, mieszkańcy sołectwa z niecierpliwością czekają na wykonanie nowej drogi. - Poprawi to komunikację, a dodatkowo działki znajdujące się w pobliżu łącznika automatycznie zyskają na wartości - mówi gospodarz sołectwa.

Nowa droga będzie miała również za zadanie odciążyć kolbuszowski rynek. - Docelowo chcemy, aby jak najmniej ciężarówek przejeżdżało przez centrum miasta - mówi Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Włodarz gminy dodaje, że po wykonaniu łącznika mają zostać wprowadzone ograniczenia w ruchu tych pojazdów. Jakie konkretnie? - Będziemy nad tym pracować, gdy inwestycja zostanie już zrealizowana. W 100 proc. nie uda nam się wyprowadzić ciężarówek z miasta, ale będzie ich mniej - dodaje nasz rozmówca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE