Reklama

Majdan najaktywniejszą gminą

Opublikowano:
Autor:

Majdan najaktywniejszą gminą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nadmierna prędkość kierowców na drodze krajowej nr 9 to najczęstszy i potwierdzony przez policję problem zgłaszany przez mieszkańców gminy w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak policjanci sprawdzają zgłoszenia? Które z nich najczęściej się potwierdzają?

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Majdanie Królewskim (21 listopada) samorządowcy spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Przedmiotem spotkania była debata pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Bezpieczeństwo na terenie gminy Majdan Królewski".
 

 

Prędkość i  alkohol
Głównym tematem poruszonym podczas spotkania było omówienie zagrożeń bezpieczeństwa zgłaszanych przez mieszkańców gminy za pośrednictwem internetowej aplikacji. - Jeżeli chodzi o nasz powiat, to gmina Majdan Królewski jest najaktywniejszą gminą pod względem zgłaszania zagrożeń. 

Od samego początku funkcjonowania mapy na terenie naszego powiatu mamy ponad 900 zgłoszeń, z czego ponad 470 to zgłoszenia z gminy Majdan Królewski - poinformowała obecna na sesji Jolanta Skubisz- Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej i dodała, że najwięcej, bo aż 435 zgłoszeń, dotyczy przekraczania prędkości na drodze krajowej nr 9. - Pojawiają się także zgłoszenia z ul. Kozłowieckich w Majdanie Królewskim. 

Pojedyncze zgłoszenia dotyczą natomiast spożywania alkoholu czy zażywania środków odurzających, rajdów samochodowych i złej organizacji ruchu.

Więcej w 49 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE