Reklama

MAJDAN KRÓLEWSKI. Radni podnieśli sobie diety. O ile?

Opublikowano: pon, 2 mar 2020 09:00
Autor:

MAJDAN KRÓLEWSKI. Radni podnieśli sobie diety. O ile? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Majdańscy radni zdecydowali na ostatniej sesji, że od marca więcej pieniędzy będzie trafiać do ich portfeli. Wzrosną nie tylko ich diety. Zgodnie z nową uchwałą za podróż służbową otrzymają także zwrot pieniędzy.

Uchwała w sprawie nowych zasad przyznawania i wysokości diet radnych Rady Gminy Majdan Królewski pojawiła się na ostatnich obradach 11 lutego.

Tylko jedna dieta

Przypomnijmy, że zgodnie z uchwałą obowiązującą od 2006 roku, radni (poza przewodniczącym rady gminy) bez względu na zajmowane stanowisko otrzymywali dietę w wysokości 210 zł za udział w sesji lub w posiedzeniu komisji rady gminy. Jeżeli posiedzenie komisji było np. wspólne lub odbyło się w tym samym dniu co sesja, radny otrzymywał tylko jedną dietę w wysokości 210 zł.

Jakie podwyżki?

Projekt uchwały przygotowany na ostatnią sesję przewidywał podwyżkę diet radnych od marca tego roku. Zgodnie z propozycją przedstawioną w projekcie, wysokość diet radnych Rady Gminy Majdan Królewski niepełniących funkcji przewodniczącego rady, miałaby zostać zróżnicowana. Diety miałyby zostać przydzielone według pełnionej przez radnego funkcji i za każdorazowy udział w sesji rady gminy lub posiedzeniu stałej komisji.

W przypadku wiceprzewodniczącego Rady Gminy Majdan Królewski dieta miałaby wynieść 400 zł. Przewodniczący komisji stałej Rady Gminy Majdan Królewski miałby otrzymywać 350 zł, a pozostali radni 300 zł. 

 

Obecność to podstawa

Jak zaznaczono w projekcie uchwały, w przypadku udziału radnego w jednym dniu w posiedzeniu więcej niż jednej komisji rady lub sesji, dieta przysługiwać miałaby jak za jedno posiedzenie.

Podstawę wypłaty diet radnym stanowi potwierdzenie przez radnego obecności na sesji i na posiedzeniu komisji w formie jego własnoręcznego podpisu na liście obecności.

Zwrot za paliwo

Projekt uchwały przewidział również zwrot kosztów przejazdu radnemu, który odbył podróż służbową pojazdem niebędącym własnością gminy. Zwrot miałby być zgodny ze stawkami za 1 km przebiegu określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 26 marca 2000 r.  w sprawie warunków uzyskania oraz sposobu dokonania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy.

W sprawie projektu uchwały nikt z radnych głosu nie zabrał. Wszyscy obecni na obradach zagłosowali za podwyżką diet oraz za zwrotem kosztów podróży służbowej radnych.

Ile dla szefa rady?

Przewodniczący Rady Gminy Majdan Królewski otrzymuje miesięczną dietę ryczałtową w wysokości 1342 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -0

  Sąsiad

  To se moja sąsiadka radna, bezradna, bezrobotna, teraz za sesje i komisje zarobi . Jak sie komu nie chce robić to do gminy na radno i sie bedzie tylko diety podnosić , bo jak narazie to tylko taki pożytek.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -0

  mieszkaniec Gminy

  Warto również wiedzieć, że 9 radnych nie posiada mandatu społecznego, gdyż zostali mianowani decyzją Wójta. W tym kontekście podniesienie łapy za podwyżką jest nieetyczne. Ponadto wielu z nich na dotychczasowych sesjach nie wypowiedziało ani jednego słowa.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -2

  TW UBEK

  A jak glosowala radna Trawińska? Tak samo jak w przypadku odebrania obywatelstwa Bolkowi - byla za a nawet przeciw? Towarzysz Bolek bylby dumny ;-)

 • 2 lata temu | ocena +7 / -0

  mieszkaniec GMINY

  40% podwyżki .. BRAWO !!!!!!!!!!! a potem dziwienie się że na dopłaty do śmieci brakuje.PIENIĘDZY!!Teraz radni podniosą WÓJTOWI pobory i koło się zamknie.....towarzystwo wzajemnej adoracji....!!!!

 • 2 lata temu | ocena +2 / -0

  Obywatel

  To dopiero korona wirus na nich to szczepionki nie wynaleźli szkoda!!!!

 • 2 lata temu | ocena +16 / -0

  Walduś Kiepski

  Będą mieli na środki przeciwbólowe jak ich znowu co zaboli. Podwyżki sobie uchwalili na tej samej sesji co odebrali Honorowe Obywatelstwo. 300zł., za czterdzieści minut bezczynnego siedzenia i niezabierania głosu w żadnej sprawie,Eksperty radne bezradne, za 300 srebrników.