Reklama

Lodowisko w Majdanie Królewskim. Zmiana daty otwarcia

Opublikowano: pt, 10 gru 2021 07:53
Autor: | Zdjęcie: GOK Majdan Królewski

Lodowisko w Majdanie Królewskim. Zmiana daty otwarcia - Zdjęcie główne

Lodowisko w Majdanie Królewskim zostanie otwarte lada dzień. Kiedy? | foto GOK Majdan Królewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy Majdanu Królewskiego i okolic lada dzień będą mogli korzystać z lodowiska przy ul. Kozłowieckich. To jedyne lodowisko w powiecie kolbuszowskim. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem tafli lodowej. Na kiedy zaplanowano otwarcie?

Lodowisko w Majdanie Królewskim miało zostać otwarte dla zainteresowanych jutro (sobota, 11 grudnia) o godz. 11. Plany się jednak zmieniły.

W związku z awaria agregatu, nie było możliwości zamrożenia tafli lodowej. Stąd otwarcie przeniesiono na niedzielę (12 grudnia). 

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek - Piątek w godz. 14:00 – 21:00
  • Sobota- Niedziela w godz. 11:00 – 21:00
Tomasza Fortuna, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Majdanie Królewskim poinformował nas, że większych zmian w tym roku nie będzie. Zmianie natomiast uległy nieznacznie ceny biletów, ze względu na tegoroczny wzrost cen prądu.

Cennik korzystania z lodowiska (za 1 godzinę):

  • 7 zł - bilet normalny
  • 5 zł - bilet ulgowy (dzieci do 7 lat, uczniowie oraz studenci)
  • 0 zł - zroganizowane grupy szkolne (w ramach zajęć lekcyjnych)
  • 6 zł - wypożyczenie 1 pary łyżew
  • 15 zł - ostrzenie łyżew (od pary)
  • 6 zł - pingwinek do nauki jazdy nałyżwach (za 30 min)
  • 2 zł - jabłuszko do zjeżdżania
  • 3 zł -  kask
 

Fortuna oznajmił, że zostało już przygotowane podłoże. Pozostało przygotowanie tafli lodowej, odpowiednie jej wygładzenie i postawienie band wokół lodowiska. Tafla lodowa ma powstać przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną z Majdanu Królewskiego, która pomoże w nawadnianiu lodowiska.

fot. GOK Majdan Królewski

Jak zaznacza dyrektor majdańskiego GOKu, do budowy lodowiska o wymiarach 22 na 20 metrów, potrzeba szacunkowo od 30 do 40 tysięcy litrów wody. Grubość samej tafli lodowej musi wynosić od 15 do 20 cm.

Podobnie jak w poprzednich latach, Nadleśnictwo Kolbuszowa udostępniło wiatrochrony, o które niejednokrotnie zabiegały osoby korzystające z lodowiska. Dzięki temu na lodowisku jest o wiele cieplej i sam wiatr nie utrudnia jazdy na łyżwach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy