Reklama

Letnia podróż w czasie

Opublikowano:
Autor:

Letnia podróż w czasie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Warsztaty kuchenne, plastyczne i liczne wycieczki czekały na uczestników projektu „Makagigi, nakaslyk, skudlać – czy dzisiejszy nastolatek odnalazłby się w czasach naszych ojców” realizowanego przez Stowarzyszenie Inkubator Inicjatyw Passa z Przedborza.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 16 lat odbywały się w okresie wakacyjnym. W harmonogramie znalazły się cykle warsztatów tematycznych, takich jak tradycyjna kuchnia, obrzędy, medycyna ludowa, gwara lokalna, rękodzieło ludowe. Podczas tych zajęć uczestnicy stworzyli m.in. Słownik gwary, książkę z przepisami kuchni lokalnej, zbiór porad i receptur medycyny ludowej, a także prace plastyczne, które zaprezentowali podczas sierpniowej imprezy „Biesiada Sąsiedzka”. Obraz łączący w sobie elementy z wszystkich odbytych warsztatów uczniowie wykonali na budynku usytuowanym na terenie Szkoły Podstawowej w Przedborzu.

Więcej w 37 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE