Reklama

Krok w stronę normalności, czyli luzowanie obostrzeń

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: iStock

Krok w stronę normalności, czyli luzowanie obostrzeń - Zdjęcie główne

foto iStock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dziś kolejny etap powrotu do względnej normalności. Co się zmieni? Od 28 maja pójdziemy nie tylko do restauracji.

W ramach majowego łagodzenia restrykcji rząd otworzył już kina, pozwolił barom i restauracjom przyjmować gości w ogródkach. Dzisiaj (28 maja) kolejny etap odmrażania gospodarki. Zmian jest sporo.

Otwarte restauracje, ale nie tylko

Od 28 maja można zjeść posiłek w restauracji. Wznowienie działalności wewnątrz lokali musi się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że powinien zostać zachowany dystans między stolikami co najmniej 1,5 m oraz obłożenie miejsc nie może być wyższe niż 50 proc. Każdy wchodzący do restauracji musi mieć zakryte maseczką usta oraz nos i może je odsłonić dopiero przy stoliku. W tym dniu wróci również możliwość zorganizowania w lokalu imprezy okolicznościowej takiej jak komunia czy wesele. W wydarzeniach może wziąć udział maksymalnie 50 osób. Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. 28 maja zostaną także otwarte siłownie, kluby fitness oraz solaria przy limicie 1 osoby na 15 m2. 

Zmiany również w sporcie

Od piątku w imprezach sportowych na świeżym powietrzu może uczestniczyć do 250 osób, a nie jak dotychczas do 150. Poza tym wprowadzono możliwość udziału więcej niż jednej takiej grupy, ale przy zachowaniu 30-minutowego odstępu między pokazami dla nich.

Uczniowie wracają do szkół

Z kolei od poniedziałku 31 maja uczniowie szkół podstawowych i średnich wrócą do nauki stacjonarnej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy