Reklama

Na budynku szkoły w Weryni powstaje mural [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na wschodniej ścianie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Weryni powstaje mural. Jest to przedsięwzięcie realizowane we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz gminą Kolbuszowa.

Wykonawcą muralu jest Arkadiusz Andrejkow. Artysta urodził się w 1985 roku w Sanoku, gdzie również mieszka.


- Mural na ścianie sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Weryni, będzie poświęcony upamiętnieniu jej patrona- majora Józefa Batorego.

- mówi Grzegorz Starzec, dyrektor Szkoły Podstawowej w Weryni.

 

Arkadiusz Andrejkow to uznany artysta, mający w swoim dorobku wiele podobnych prac, malowanych na ścianie lub drewnie. Jest laureatem plebiscytu „Nieprzeciętni”. To plebiscyt Czwórki, adresowany do młodych ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy.

Twórca ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych oraz ponad dwadzieścia zbiorowych. Uprawia malarstwo, rysunek i street art. W ramach autorskiego projektu „Cichy Memoriał”, murale wykonuje od 2017 roku. Jego obrazy inspirowane są starymi fotografiami, najczęściej nieżyjących już członków rodzin obecnych właścicieli stodół.

W 2020 roku powstało 45 takich prac, na stodołach, szopach i starych chatach. Najwięcej z nich powstało na Podkarpaciu, zwłaszcza w okolicach Sanoka oraz w Bieszczadach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy