Reklama

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Opublikowano: wt, 1 sie 2017 12:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ramach działań profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej prowadzą działania mające na celu podniesienie świadomości na temat zagrożeń i zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu nad wodą. Nad zalewem Maziarnia w Wilczej Woli funkcjonariusze szczególną uwagę będą zwracać na osoby, które kąpią się poza wydzielonym kąpieliskiem. Kontrolować będą również stan trzeźwości sterników pływających po akwenie.

Na terenie powiatu kolbuszowskiego największym zbiornikiem wodnym jest zalew Maziarnia w Wilczej Woli. Jest to zbiornik retencyjny, na terenie którego można się kąpać jedynie na wydzielonym kąpielisku. Policjanci z Kolbuszowej dbając o bezpieczeństwo osób tam wypoczywających patrolują łodzią zalew. Szczególną uwagę zwracają na osoby, które kąpią się poza wydzielonym miejscem. Funkcjonariusze kontrolują również stan trzeźwości sterników pływających po akwenie. Osoba, która steruje łodzią będąc pod wpływem alkoholu odpowiada tak samo jak kierujący samochodem.

Wczoraj, tj. 31 lipca, asp. sztab. Rober Gacek, mł.  asp. Stanisław Olszowy oraz sierż. szt. Beata Chmielowiec prowadzili działania informacyjno - edukacyjne. Wypoczywającym nad wodą rozdawano ulotki informacyjne pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - ogólnopolskiej kampanii zainaugurowanej w kwietniu przez Mariusza Błaszczaka Ministra Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz przestrzegali przed ryzykownymi zachowaniami, m. in. przed pływaniem po spożyciu alkoholu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.