Reklama

KORONAWIRUS. Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w powiecie kolbuszowskim?

Opublikowano: czw, 12 mar 2020 09:00
Autor:

KORONAWIRUS. Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w powiecie kolbuszowskim?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać dzisiaj (12 marca) podczas sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego.

Wczoraj konferencję prasową zwołał starosta ropczycko-sędziszowski. Poinformował on o tym, że w tym właśnie powiecie, w związku z koronawirusem, cztery osoby są objęte kwarantanną domową, a około 50 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. - Zarażenia koronawirusem w naszym powiecie nie ma - powiedział Witold Darłak. 

Ze strony kolbuszowskiego starosta nie było żadnej informacji na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie i ewentualnych obostrzeń. Strona internetowa powiatu również wczoraj milczała na ten temat. Ze starostą nie udało nam się skontaktować telefonicznie. Sekretarz powiatu powiedział nam, że taka informacja prawdopodobnie zostanie przekazana na sesji. 

Na chwilę obecną pewne jest to, że minimum jeden mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego objęty jest kwarantanną domową. Pisaliśmy o tym tutaj: Romaniuk w kwarantannie. - To celowe zagranie - twierdzi.


Przypomnijmy, że wczoraj poinformowano o potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV2 na terenie województwa podkarpackiego.

- Wiemy, że jest to osoba zamieszkująca powiat leżajski. Kobieta czuje się dobrze i obecnie przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala w Łańcucie (Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych), gdzie zajmują się nią doskonali specjaliści - zapewniała wczoraj Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego

- Prosimy o zachowanie spokoju. Wszystkie procedury zostały dopełnione. Osoby, które rzeczywiście mogły mieć kontakt z chorą, zostały poddane obserwacji zgodnie z obowiązującymi procedurami. U wszystkich osób, z którymi przeprowadzono wywiad epidemiologiczny, nie stwierdzono żadnych objawów chorobowych. Wszystkie służby pracują i wykonują swoje zadania. Nie ma powodów do paniki - dodała,

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE