Reklama

Kontrola prowadzona przez funkcjonariuszy CBA zostaje przedłużona o 3 miesiące. Dlaczego?

Opublikowano:
Autor:

Kontrola prowadzona przez funkcjonariuszy CBA zostaje przedłużona o 3 miesiące. Dlaczego?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od maja w kolbuszowskim magistracie trwała kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W ubiegłym tygodniu upłynął termin sprawdzenia urzędu. Czy można jednak mówić o zakończeniu sprawy?

Jak poinformował nas przedstawiciel CBA, kontrola w kolbuszowskim urzędzie przedłuży się o trzy miesiące. Planowy termin jej zakończenia to 8 listopada. - Oczywiście nie musi tyle trwać, ale tak została przedłużona - podkreślił jeden z pracowników CBA.

Dokładny powód przedłużenia kontroli nie został nam podany. Z dalszej rozmowy dowiedzieliśmy się, że sprawdzane dokumenty pokazały, że kontrolę należy przedłużyć. 

Przypomnijmy, że funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego kontrolę w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej rozpoczęli 8 maja. - Kontrola dotyczy udzielania wybranym osobom fizycznym i prawnym ulg w spłacie zaległego podatku w latach 2012-2018. Biuro bada dokumenty dotyczące umorzeń, odroczenia terminu płatności czy rozłożenia na raty zaległego podatku dla mieszkańców gminy - wyjaśniał Krzysztof Matejek, sekretarz Kolbuszowej.

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, już wtedy zapewnił, że urząd w pełni współpracuje z kontrolerami. - Pracownicy udzielają wyjaśnień i udostępniają żądane dokumenty - stwierdził we wcześniejszych rozmowach z Korso i dodał, że urząd nie został poinformowany o przyczynie kontroli. Nie dokonywał też zgłoszeń do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - Dostarczyliśmy dokumenty do delegatury w Rzeszowie i są one tam weryfikowane - wyjaśniał włodarz. 

Gmina miała wskazane terminy, w których jej przedstawiciele musieli złożyć wyjaśnienia na zadane pytania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE