Reklama

Kolejny tomik wierszy napisany przez poetkę

Opublikowano:
Autor:

Kolejny tomik wierszy napisany przez poetkę  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nasza rodzima poetka z Porąb Dymarskich napisała swój kolejny tomik wierszy. Nosi on nazwę "Memento vitae".

Mowa o Anicie Róg, młodej i utalentowanej pisarce z Porąb Dymarskich. Jest ona członkiem Mieleckiego Towarzystwa Literackiego oraz członkinią Związku Literatów Polskich, oddział w Rzeszowie. Ma za sobą trzy promocje piątego już tomiku poezji. Jej najnowszy zbiór nosi tytuł "Memento vitae".

Pierwsze spotkanie promocyjne odbyło się w sobotę, 20 września, w siedzibie Mieleckiego Towarzystwa Literackiego. W tym wyjątkowym dniu Anicie towarzyszyła rodzina, przyjaciele, znajomi, przedstawiciele MTL, dawni nauczyciele oraz miłośnicy poezji. 

W trakcie spotkania wybrane utwory z piątego już tomiku poezji recytowali przyjaciele Anity. Jarosław Jaworek oraz Sylwia Maziarz. Wokalnie zaprezentowała się Anita, która wykonała kilka piosenek z akompaniamentem gitary i przy akompaniamencie pianina, na którym grała Sylwia Maziarz. Młoda poetka otrzymała list gratulacyjny i kwiaty. 

Dwa dni później, 23 września, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Marczaka w Tarnobrzegu odbyło się kolejne spotkanie autorskie Anity Róg. Wzięli w nim udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu oraz znani poeci. 

Autorka z Porąb Dymarskich opowiedziała zebranym o swojej poetyckiej i tej mniej poetyckiej stronie, a następnie przedstawiła własne, aktorskie interpretacje swoich utworów i odpowiadała na zadawane pytania. 

Anita zachęcała młodych do czytania poezji. - Ludzie nie rozumieją poezji, bo jej nie należy rozumieć, tylko poczuć - zaznaczyła na swoim spotkaniu mieszkanka Porąb Dymarskich. 

W środę, 25 września, odbyło się trzecie spotkanie promocyjne książki "Memento vitae". Odbyło się ono w WDK "Turkus" w Rzeszowie. Autorka usłyszała wiele pozytywnych słów uznania i motywacji do dalszego rozwoju. Znani działacze literaccy dziękowali jej za kilkuletnią twórczą współpracę. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE