Reklama

Kolejny samorządowiec z naszego powiatu może stracić mandat

Opublikowano:
Autor:

Kolejny samorządowiec z naszego powiatu może stracić mandat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tym razem wojewoda zajął się sprawą Stanisława Bryka z gminy Niwiska.

Donos do wojewody trafił jeszcze w maju tego roku. Jak twierdzili jego autorzy, radny Bryk, jednocześnie prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych, łamał przepisy ustawy o samorządzie gminnym. Chodziło o to, że kółko świadczyło usługę na rzecz gminy - usuwało śliskość na drogach gminnych.
 

 

 
Pod lupą wojewody
Pracownicy wojewody sprawdzili, czy tak faktycznie było. Zwrócili się z prośbą do wójta o przesłanie wszelkiej dokumentacji na ten temat. Z otrzymanych informacji wynikało, że gmina podpisała z SKR w Niwiskach dwie umowy na usługi piaskowania na drogach gminnych. Za wykonaną pracę kółko otrzymało zapłatę. Po przeanalizowaniu dokumentów podjęto decyzję.  - 27 października tego roku wojewoda wezwał Radę Gminy Niwiska do podjęcia działań mających na celu usunięcie naruszenia prawa poprzez wygaśnięcie mandatu radnego - informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Do tej pory temat ten nie został jednak wprowadzony pod obrady niwiskich radnych. Dlaczego? - Jestem na etapie podjętych działań w tym zakresie, które będą jeszcze wymagały pewnych wyjaśnień, żeby móc podjąć rzetelną decyzję w tym zakresie - mówi krótko Robert Róg, szef Rady Gminy w Niwiskach. 

Więcej w 48 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE