Reklama

Podkarpacie: Cios w palaczy! Zakaz palenia papierosów na balkonie. Co o tym sądzicie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Podkarpacie: Cios w palaczy! Zakaz palenia papierosów na balkonie. Co o tym sądzicie? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To może być przełomowa decyzja. Powiedz co myślisz o wprowadzeniu ustawy, która zakazuje palenia tytoniu na balkonach. W okresie wakacji dym tytoniowy drażni wiele osób, które nie palą, ale ich sąsiedzi nie wyobrażają sobie "dymka" tuż przed zaśnięciem.

Artykuł 5 ustęp 1 ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu wymienia miejsca, w których zakazane jest palenie papierosówSą wśród nich przystanki autobusowe, publiczne miejsca przeznaczone do zabaw dla dzieci czy inne pomieszczenia dostępne do użytku publicznego.

Balkon zaś jest miejscem prywatnym i w związku nie można zabronić palenia na nim w oparciu o ten akt. Są regulaminy spółdzielni mieszkaniowych, straż miejska nie może kogoś ukarać mandatem za palenie papierosów, ale już za rzucanie niedopałków na trawnik jest to możliwe. Tylko to wszystko są zapisy, które nie mają żadnego "odbicia w rzeczywistości". Tylko ustawa i jasno sformułowane prawo może to zmienić.

CZYTAJ TAKŻE:

Na przykład Litwa wprowadziła takie prawodawstwo. Nasi sąsiedzi zadecydowali, że palenie na balkonie będzie zabronione. Teraz jest to możliwe w Polsce (...) CZYTAJ DALEJ>>

Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy