Reklama

Kolejny bocian czarny znaleziony martwy w naszym powiecie

Opublikowano: pon, 24 sie 2020 13:45
Autor:

Kolejny bocian czarny znaleziony martwy w naszym powiecie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Końcem maja pisaliśmy o znalezionym w Trześni (gmina Niwiska) martwym bocianie czarnym. Trzy miesiące później, ptaka tego samego gatunku, znaleziono w Kolbuszowej.

Zdarzenie miało miejsce w połowie sierpnia.

- Wątpliwą przyjemność poznania bociana czarnego miały panie z Kolbuszowskiego Klubu Nordic Walking. A dlaczego wątpliwą? Niestety odnaleziony przez panie w okolicach Kolbuszowej ptak, okazał się martwy - mówi Kinga Mazur z Nadleśnictwa Kolbuszowa.

Według leśników najbardziej prawdopodobną przyczyną jego śmieci było zderzenie z linią wysokiego napięcia, w której pobliżu leżał.

- Niestety takie zderzenia, czy to z liniami wysokiego napięcia, czy też szybami wysokich budynków w miastach, lub też kolizje samochodowe się zdarzają. Sierpień i wrzesień to akurat czas przelotów bocianów na ich zimowiska w środkowej Afryce.

Część z migrujących ptaków, tak jak bocian znaleziony w Kolbuszowej, nie pokona pomyślnie całego dystansu - dodaje przedstawicielka nadleśnictwa.


ZOBACZ TEŻ:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.